Jacek Zieliński: Nie jest powiedziane, że Marek Papszun obejmie Legię Warszawa

Jacek Zieliński: Nie jest powiedziane, że Marek Papszun obejmie Legię Warszawa fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Prawda Futbolu

Nowy dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że nie jest przesądzone, czy Marek Papszun obejmie po sezonie stołeczny zespół. 54-latek był gościem „Prawdy Futbolu”.

W poniedziałek niespodziewanie Legia Warszawa poinformowała o zmianach w pionie sportowym. Z posadą pożegnał się Radosław Kucharski, a jego miejsce zajął Jacek Zieliński. Legenda stołecznej ekipy była w ostatnich dniach łączona z podjęciem tej roli w Jagiellonii Białystok.

Ostatecznie jednak zdecydował się postawić na niego Dariusz Mioduski i stanie on teraz przed nie lada wyzwaniem, bo pozycja obecnych mistrzów Polski w ligowej tabeli budzi wiele zastrzeżeń.

- Od kilku tygodni rozmawiałem z prezesem na temat sytuacji Legii, kryzysu – kiedy były pierwsze symptomy, kiedy mógł się zacząć i dlaczego, i jak z tego wybrnąć. Było dużo pytań, też i do mnie, od prezesa – starałem się na nie odpowiadać. Dyskutowaliśmy wielokrotnie – w cztery oczy, ale też i telefonicznie. Kilkanaście poważnych rozmów przeprowadziliśmy, aby prezes, jeżeli da mi dużą swobodę działania i szerokie kompetencje, wiedział, w jakim kierunku zmierzam i czy mam plan - stwierdził.

Nowy dyrektor sportowy został także zapytany o to, czy trenerem „Wojskowych” zostanie Marek Papszun.

- Nie przesądzam, że Marek Papszun będzie trenerem Legii, czy Aleksandar Vuković, czy jakikolwiek inny szkoleniowiec. Muszę przeanalizować całą sytuację, mieć większą wiedzę po to, aby decyzje były trafniejsze. Skuteczność i trafność decyzji jest dla mnie bardziej istotna, niż szybkość ich podejmowania. Szybka decyzja może spowodować, że za chwilę sufit spadnie na głowę – i odbudowa zajmie bardzo dużo czasu - przyznał.

- Spróbuję porozmawiać z Papszunem najszybciej jak to możliwe. Nie robiłem tego wcześniej – umówiliśmy się, że zacznę pracować i zdobywać więcej informacji po ogłoszeniu decyzji – powiedział Zieliński.

Cały wywiad można wysłuchać na kanale Prawda Futbolu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [23/09/2023] Nadchodzą kluczowe dni dla Erika Expósito. Będzie musiał podjąć decyzję Nadchodzą kluczowe dni dla Erika Expósito. Będzie musiał podjąć decyzję Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy