Jadon Sancho zdecydowany na transfer. Anglik opuści latem Borussię Dortmund

Jadon Sancho zdecydowany na transfer. Anglik opuści latem Borussię Dortmund fot. Borussia Dortmund
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky | Sky Sports

Jadon Sancho najprawdopodobniej opuści szeregi Borussii Dortmund po zakończeniu obecnego sezonu i niewykluczone, że zdecyduje się na kontynuowanie swojej kariery w Manchesterze United.

Utalentowany skrzydłowy należy do grona jednych z najbardziej rozchwytywanych zawodników młodego pokolenia i chętnie w swoich szeregach widziałby go każdy klub liczący się na arenie międzynarodowej.

Borussia Dortmund jest świadoma tego stanu rzeczy i wie, że raczej nie uda się jej kontynuować współpracy z 19-letnim piłkarzem w kolejnym sezonie.

Z tego też powodu coraz poważniej rozgląda się na rynku za następcą reprezentanta Anglii, a ten ma być już zdecydowany na letni transfer, o czym poinformował Jesco von Eichmann z niemieckiego Sky.

- Na pewno tego lata opuści Dortmund. Nie jest jeszcze jasne, gdzie będzie grał od nowych rozgrywek. Manchester United jest jednym z zespołów poważnie zainteresowanych jego usługami. Michael Zorc [dyrektor sportowy BVB - przyp. red.] przyznał jakiś czas temu, że nie otrzymał za niego żadnej oferty. Ostatnio spytałem go o to ponownie, to tylko się uśmiechnął - powiedział dziennikarz.

- Z każdym upływającym tygodniem będą one napływać. Teraz forma Sancho idzie w górę. Po pierwszej części sezonu był trochę zmęczony, ale obecnie czuje i wygląda coraz lepiej. Poprawił też swoje zachowanie. Miał pewne problemy z przychodzeniem punktualnie na treningi, ale ma już je za sobą. Ciężko pracuje na treningach i Lucien Favre jest z tego zadowolony. Podczas zimowej przerwy mógł pomyśleć o pewnych rzeczach i dlatego teraz zachowuje się jak profesjonalista - dodał.

Poza Manchesterem United chęć sprowadzenia 19-latka mają wyrażać także takie ekipy jak Liverpool, Manchester City, Real Madryt czy Juventus. Z grona ekip zainteresowanych młodym skrzydłowym miała wypaść Chelsea, która ostatecznie zdecydowała się na pozyskanie tańszej opcji w postaci Hakima Ziyecha.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy