Jakub Kosecki myśli o powrocie do Ekstraklasy

Jakub Kosecki myśli o powrocie do Ekstraklasy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Meczyki.pl

Jakub Kosecki przyznał w rozmowie z portalem Meczyki.pl, że myśli o powrocie do Polski.

30-letni Kosecki, który w przeszłości reprezentował barwy m.in. Legii Warszawa i Sandhausen, w 2018 roku zdecydował się na przenosiny ze Śląska Wrocław do Adany Demirspor. Od tamtej pory rywalizuje on z zespołem na drugim tureckim szczeblu. Jego ekipa należy do ligowej czołówki, ale do tej pory nie awansowała do rodzimej ekstraklasy. Dwa poprzednie sezony zakończyła na szóstym i trzecim miejscu, a aktualnie plasuje się na piątej lokacie.

W rozmowie z portalem Meczyki.pl Kosecki powiedział, że nie bieżąco śledzi to, co dzieje się w Polsce i tęskni za ojczyzną.

- Tęsknię za wszystkim co polskie, za tym, że mógłbym pogadać w swoim języku, że grając w polskim klubie mogę pokazać się Polakom. Bo zdaję sobie sprawę, że jestem osobą dosyć kontrowersyjną i zniknąłem z radarów. A przez to nie mogę udowodnić swojej jakości piłkarskiej chociażby po tych słowach, że w Turcji jestem dla pieniędzy. Tęsknię trochę za szyderką, za hejtem, za nienawiścią. Chociaż jeśli ktoś mnie pozna to przekonuje się, że wrażenie, które sprawiam na zewnątrz, a to jaką jestem osobą naprawdę, to dwie różne sprawy.

- Myślę poważnie o powrocie do Ekstraklasy. Jeżeli jakiś klub będzie zainteresowany, to z miłą chęcią porozmawiam - powiedział Kosecki (cała rozmowa TUTAJ).

Piłkarz dodał, że póki co nic konkretnego w tym temacie się nie dzieje i wszystko będzie zależało od propozycji.

Bilans 30-latka w koszulce Adany to 48 meczów, bramka i osiem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy