Jakub Kosecki myśli o powrocie do Ekstraklasy

Jakub Kosecki myśli o powrocie do Ekstraklasy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Meczyki.pl

Jakub Kosecki przyznał w rozmowie z portalem Meczyki.pl, że myśli o powrocie do Polski.

30-letni Kosecki, który w przeszłości reprezentował barwy m.in. Legii Warszawa i Sandhausen, w 2018 roku zdecydował się na przenosiny ze Śląska Wrocław do Adany Demirspor. Od tamtej pory rywalizuje on z zespołem na drugim tureckim szczeblu. Jego ekipa należy do ligowej czołówki, ale do tej pory nie awansowała do rodzimej ekstraklasy. Dwa poprzednie sezony zakończyła na szóstym i trzecim miejscu, a aktualnie plasuje się na piątej lokacie.

W rozmowie z portalem Meczyki.pl Kosecki powiedział, że nie bieżąco śledzi to, co dzieje się w Polsce i tęskni za ojczyzną.

- Tęsknię za wszystkim co polskie, za tym, że mógłbym pogadać w swoim języku, że grając w polskim klubie mogę pokazać się Polakom. Bo zdaję sobie sprawę, że jestem osobą dosyć kontrowersyjną i zniknąłem z radarów. A przez to nie mogę udowodnić swojej jakości piłkarskiej chociażby po tych słowach, że w Turcji jestem dla pieniędzy. Tęsknię trochę za szyderką, za hejtem, za nienawiścią. Chociaż jeśli ktoś mnie pozna to przekonuje się, że wrażenie, które sprawiam na zewnątrz, a to jaką jestem osobą naprawdę, to dwie różne sprawy.

- Myślę poważnie o powrocie do Ekstraklasy. Jeżeli jakiś klub będzie zainteresowany, to z miłą chęcią porozmawiam - powiedział Kosecki (cała rozmowa TUTAJ).

Piłkarz dodał, że póki co nic konkretnego w tym temacie się nie dzieje i wszystko będzie zależało od propozycji.

Bilans 30-latka w koszulce Adany to 48 meczów, bramka i osiem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy