Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie!

2024-05-27 22:51:45; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Fot. Adam Starszynski / Pressfocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Tema Sport | actualno.com.

Jakub Piotrowski latem powinien odejść z Łudogorca Razgrad. Bułgarzy na razie jednak odrzucają oferty za Polaka, bo mają konkretne wymagania i plan na niego - donoszą „Tema Sport” oraz actualno.com.

Nie jest tajemnicą, że Jakub Piotrowski to w tym momencie najcenniejszy piłkarz ligi bułgarskiej. Zdają sobie z tego sprawę też w Łudogorcu Razgrad, dlatego ostatnia propozycja, opiewająca na siedem milionów euro, została odrzucona.

Jej autorem był tajemniczy klub Bundesligi, który nie zamierza rezygnować z pomysłu pozyskania reprezentanta Polski. Bardzo możliwe, że wkrótce przyjdzie z polepszonymi warunkami.

Musi się jednak przygotować na twardego negocjatora w postaci mistrza Bułgarii. Wymagania tej ekipy są konkretne, a plan na Piotrowskiego jasny i klarowny.

Jak informują „Tema Sport” oraz actualno.com, działacze wspomnianej ekipy raczej nie zamierzają dobijać targu z nikim przed startem EURO 2024. Dodatkowo, jeśli ktoś chce sprowadzić do siebie Jakub Piotrowskiego, to musi liczyć się z wydatkiem rzędu 10 milionów euro.

Jeśli taki ruch rzeczywiście dojdzie do skutku, to były pomocnik między innymi Pogoni Szczecin, stanie się najdroższym piłkarzem w historii bułgarskiej ekstraklasy.

26-latek trafił do Bułgarii z Fortuny Düsseldorf w lipcu 2022 roku za nieco ponad milion euro. Obecny sezon jest dla 26-latka najlepszy w karierze, bo strzelił w 51 spotkaniach 17 bramek oraz dorzucił sześć asyst.

Kontrakt wiąże go z Łudogorcem do 30 czerwca 2025 roku.