James Rodríguez jednak z szansą na duży transfer?!

James Rodríguez jednak z szansą na duży transfer?! fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Mohamed Elgazar [Al-Watan]

Jamesowi Rodríguezowi mocno zależy na ponownym zaistnieniu w europejskiej piłce. Do gry o pozyskanie Kolumbijczyka może włączyć się AS Roma.

Kontrakt ofensywnego pomocnika z zespołem Al-Rayyan SC wygasa za dwa lata, jednak już od dłuższego czasu zawodnik życzy sobie transferu do bardziej konkurencyjnej ligi. Aktualnie 31-latek przebywa w Holandii na obozie przygotowawczym do nowego sezonu.

Główny cel dwukrotnego triumfatora Pucharu Europy z Realem Madryt to ponowne zawitanie na Stary Kontynent. Agent piłkarza, Jorge Mendes, nieustannie rozgląda się za nowymi rozwiązaniami. Ostatnio najpoważniejsze podejście w kierunku przeprowadzki poczyniło brazylijskie Botafogo, jednak Rodríguez wcale nie myśli o powrocie do Ameryki Południowej na tym etapie kariery.

Jak poinformował Mohamed Elgazar, dziennikarz katarskiego „Al-Watan”, nazwisko reprezentanta Kolumbii wzbudziło zainteresowanie w środowisku AS Romy. Pewne powiązanie stanowi tutaj sylwetka Mendesa, który równocześnie pełni rolę agenta José Mourinho, sprawującego opiekę nad ekipą „Giallorossich”.

Jeśli finalizacja takiego ruchu doszłaby do skutku, Rodríguez stałby się rzadkim okazem, mającym na koncie występy w każdej z pięciu najlepszych lig w Europie. Wcześniej doświadczony zawodnik próbował swoich sił w Evertonie, Realu Madryt, Bayernie Monachium oraz AS Monaco.

W międzyczasie gracza ofensywnej formacji łączono także z przenosinami do Turcji. Sytuację monitorowały także inne firmy z Europy, a nawet z Major League Soccer.

Po transferze z Evertonu we wrześniu ubiegłego roku James Rodríguez w 14 meczach dla Al-Rayyan zdobył pięć trafień, dokładając siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Mistrzostwa Świata: Argentyna wróciła do rywalizacji. Arcyciekawa sytuacja w polskiej grupie Mistrzostwa Świata: Argentyna wróciła do rywalizacji. Arcyciekawa sytuacja w polskiej grupie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy