James Rodríguez poczeka na debiut

James Rodríguez poczeka na debiut fot. Al Rayyan SC
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Marca Claro

We wtorek minie tydzień, od kiedy James Rodríguez został piłkarzem Al-Rayyan. Na debiut w katarskiej drużynie Kolumbijczyk musi jednak jeszcze poczekać.

30-latek ostatni sezon spędził w Evertonie. W obecnych rozgrywkach nie rozegrał już jednak dla „The Toffees” żadnego meczu, a we wrześniu postanowił zmienić pracodawcę. Najlepszy zawodnik Mistrzostw Świata 2014 trafił do Al-Rayyan, którego trenerem jest Laurent Blanc. Francuski szkoleniowiec ma na razie pewne zastrzeżenia co do przygotowania kondycyjnego Kolumbijczyka.

James ostatni mecz rozegrał ponad cztery miesiące temu. Już w sierpniu angielskie media donosiły o tym, że pomocnik nie trenuje z zespołem, gdyż szykowane jest jego odejście i należy minimalizować ryzyko urazu. Właśnie przez przeciągające się problemy zdrowotne w poprzednim sezonie piłkarz nie znalazł się w planach Rafy Beníteza na obecne rozgrywki. Obawą przed odniesieniem kontuzji przed transferem tłumaczyło się też nieobecność Jamesa w kadrze meczowej w ostatnich meczach Premier League.

Braki w przygotowaniu fizycznym byłego piłkarza Realu Madryt dostrzegł Laurent Blanc. Szkoleniowiec Al-Rayyan co prawda wyraża zadowolenie z tego, jak Kolumbijczyk wygląda na treningach, ale uznał, że jest za wcześnie, by skorzystać z niego podczas poniedziałkowego meczu przeciwko Al-Khor. Na debiut największej gwiazdy ligi katarskiej w nowym klubie będzie więc trzeba poczekać minimum do soboty.

Wtedy nowy klub byłego już piłkarza Evertonu zagra na wyjeździe z Al-Ahli. Będzie to szósta kolejka zmagań w Qatar Stars League. 

W związku z brakiem gry od ponad czterech miesięcy i byciem nieprzygotowanym do gry w nowej drużynie, pewne kontrowersje w Kolumbii budzi powołanie Jamesa do reprezentacji narodowej na trzy październikowe mecze w ramach eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata. „Los Cafeteros” zmierzą się w nich z Brazylią, Urugwajem i Ekwadorem. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy