Janczyk znalazł (w końcu) właściwy klub. LZS Piotrówka dał mu olbrzymie wsparcie

Janczyk znalazł (w końcu) właściwy klub. LZS Piotrówka dał mu olbrzymie wsparcie fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP Sportowe Fakty

Dawid Janczyk związał się jakiś czas temu z LZS-em Piotrówka i przynajmniej na razie nic nie wskazuje na to, że szybko rozstanie się z tym zespołem.

W ostatnich kilkunastu miesiącach spotykaliśmy się z wielokrotnymi próbami powrotu doświadczonego napastnika do normalnego życia i gry w piłkę nożną.

Przy każdej z nich 32-latek przegrywał jednak walkę z nałogiem i dlatego większość osób czuła już zażenowanie z faktu wyciągania pomocnej dłoni w kierunku Dawida Janczyka przez przedstawicieli poszczególnych klubów.

Obecnie sporo na to wskazuje, że były gracz między innymi Legii Warszawa, CSKA, Lokeren, Korony Kielce, Piasta Gliwice czy Sandecji Nowy Sącz trafił w końcu na właściwych ludzi i zacznie stopniowo podnosić się z trudnej sytuacji psychicznej, w której tkwi już od wielu lat.

A wszystko to za sprawą Ireneusza Strychacza. Prezes LZS-u Piotrówka okazał się kolejną osobą pochylającą się nad losem doświadczonego napastnika, ale w przeciwieństwie to innych ma praktycznie ciągły nadzór nad postępowaniem 32-latka, który jest nie tylko zawodnikiem klubu z klasy okręgowej, ale pracuje również w jego firmie i prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku siedmiu oraz ośmiu lat.

- W sobotę zagrał w naszych barwach dopiero po raz pierwszy w lidze, bo wcześniej miał do uregulowania sporo prywatnych spraw. Niestety spotkał na swojej drodze wielu nieodpowiednich ludzi, którzy go oszukiwali, więc załatwiliśmy mu adwokata, żeby wszystko wyprostować - powiedział Strychacz w rozmowie z „WP SportoweFakty”.

- Został zatrudniony w mojej firmie, więc oprócz gry w piłkę ma też zapewnioną pracę. Do tego zajął się jedną z najmłodszych grup młodzieżowych w klubie i muszę przyznać, że dobrze się w tym zajęciu odnajduje. Opiekuje się siedmio- i ośmiolatkami. Bardzo mu się to spodobało - dodał prezes LZS-u Piotrówka.

- Na co dzień przebywa w biurze, więc sprawujemy nad nim pieczę. Tak wygląda niemal każdy dzień. Właściwie tylko w niedziele nie ma go w pracy. Poza tym gra w zespole seniorskim i pojawia się w klubie na treningach dzieci. Jest bardzo spokojny, uczciwy, widać u niego inteligencję - stwierdził działacz.

Janczyk strzelił gola w swoim debiutanckim występie dla LZS-u, ale niestety jego zespół musiał uznać wyższość Sparty Paczków (3:5). Sam napastnik zaprezentował się w tym starciu z bardzo dobrej strony i przynajmniej na razie nic nie wskazuje na to, że jego kolejna próba powrotu do normalności zakończy się porażką.

Więcej na temat: Dawid Janczyk LZS Piotrówka Polska

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy