Jarosław Kotas o zwolnieniu trenera Sokoła Ostróda po wywalczeniu awansu: Mieliśmy bardzo dużo porażek

Jarosław Kotas o zwolnieniu trenera Sokoła Ostróda po wywalczeniu awansu: Mieliśmy bardzo dużo porażek fot. WeszłoTV
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Polskie Radio Olsztyn

Dyrektor sportowy Sokoła Ostróda, Jarosław Kotas, skomentował na antenie Polskiego Radia Olsztyn odejście z klubu Piotra Kołca.

Rywalizujący w III lidze Sokół niedawno uzyskał awans do II ligi. Decyzja Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej wzbudziła spore emocje. Nie zgadzały się z nią rezerwy Legii Warszawa. Wszystko przez to, że Sokół wyprzedził je tylko o punkt, a przed zawieszeniem sezonu zespoły nie rozegrały ze sobą ani jednego meczu.

Już po wszystkim, w środę, władze Sokoła poinformowały o rozstaniu z 32-letnim Piotrem Kołcem - grającym trenerem drużyny. Informacja wzbudziła spore zaskoczenie. Wszak zespół wywalczył awans. W trakcie całego sezonu zanotował trzy przegrane.

- Namówiłem Piotra, aby przyszedł do nas i pomógł. Teraz nie chce już grać w piłkę, on lepiej zna swój organizm. Wyniki w III lidze nie powalały na kolana, mieliśmy bardzo dużo porażek i praca Piotra Kołca jako samodzielnego trenera byłaby pod dużym znakiem zapytania. Teraz II liga będzie bardzo mocna - słabeusze będą odpadać, a silne drużyny będą tylko czekać, aby dopisać sobie trzy punkty. Nie chcemy się ośmieszać, chcemy zaprezentować Ostródę i całą Warmię i Mazury jako fajną ekipę.

- Wiary w Piotra nie było z żadnej strony - ani zarządu, ani sponsorów, prowadzone były rozmowy z piłkarzami i sztabem trenerskim. Piotr się upierał, żeby zostać samodzielnym trenerem. Uszanowaliśmy jego decyzję, że nie chce grać, a teraz on musi uszanować decyzję zarządu - skomentował całą sprawę Kotas.

Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi zespół Sokoła w nowym sezonie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy