Javi Gracia następcą Schustera?

Javi Gracia następcą Schustera?
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: AS

Obecny szkoleniowiec Osasuny Javi Gracia jest podobno najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Bernda Schustera w Maladze. Swoje obowiązki miałby wykonywać od początku nadchodzącego sezonu.

Na konferencji prasowej przed ostatnim meczem aktualnych rozgrywek ligi hiszpańskiej Schuster ogłosił, że dyrektorzy klubu podjęli decyzję o zakończeniu współpracy pomiędzy stronami wraz z końcem sezonu. Urodzony w Niemczech szkoleniowiec pożegnał się z La Rosaleda piątkowym zwycięstwem z Levante.

Naturalnie rozpoczęły się spekulacje dotyczące potencjalnego następcy Schustera. Uważa się że włodarze Malagi kontaktowali się z Pepe Melem, Quique Sánchezem Floresem, a nawet szkoleniowcem Barcelony - Tatą Martino. Zdaniem hiszpańskiego "AS" faworytem do objęcia wolnej posady jest jednak Javi Gracia z Osasuny, który rzekomo prowadzi już zaawansowane negocjacje z andaluzyjskim klubem.

Styl gry i podejście taktyczne Gracii podobno zwróciły uwagę włodarzy Malagi, którzy chcieliby podobnej gry w wykonaniu swojego zespołu. Najbardziej atrakcyjną cechą szkoleniowca wydaje się być jednak jego pokora i fakt, że nigdy nie jest szczery do bólu i nie próbuje zabłysnąć w mediach.

Negocjacje na razie stanęły w miejscu, gdyż Gracia skupia się na uchronieniu od spadku aktualnie prowadzonego zespołu, Osasuny,. Wszyscy w jego aktualnym klubie mają nadzieję, że uda mu się odnieść zwycięstwo przeciwko Betisowi. Wtedy dopiero przyjdzie czas na decyzje dotyczące jego przyszłości.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy