Jean Mota z wejściem smoka w brazylijskiej ekstraklasie. Pojawił się w 44. minucie i... nie doczekał zejścia na przerwę

Jean Mota spędził zaledwie kilkadziesiąt sekund na boisku w starciu Santosu z América-MG. Przyszły zawodnik Interu Miami został ukarany czerwoną kartką za nieprzepisowe zatrzymanie rywala.

28-letni pomocnik ustalił już wszelkie warunki indywidualnej umowy z amerykańskim klubem i dołączy do niego wraz z rozpoczęciem nowego roku.

Do tego czasu Brazylijczyk zobowiązał się do dalszego reprezentowania barw Santosu, gdzie z wiadomych względów zaczął mieć ostatnio problemy z regularna grą, mimo że jego zespół walczy o utrzymanie w krajowej elicie.

Trener Fábio Carille nie palił się do skorzystania z jego usług w trakcie meczu z América-MG, ale został zmuszony do posłania w bój Jeana Moty z uwagi na uraz odniesiony przez Guilherme Camacho.

Środkowy pomocnik pojawił się na murawie w 44. minucie i... po kilkudziesięciu sekundach udał się przedwcześnie do szatni z powodu otrzymania czerwonej kartki za nieprzepisowe zatrzymanie rywala.

28-latek postawił się w trudnej sytuacji z uwagi na złe ustawienie w linii obrony w momencie wykupu piłki przez bramkarza rywali w doliczonym czasie gry. W efekcie atakujący go przeciwnik wychodził na sytuację sam na sam z bramkarzem Santosu, do czego nie dopuścił ostatecznie nowy nabytek Interu Miami.

Wykluczenie Brazylijczyka nie wzbudziło przy tym zdarzeniu żadnych kontrowersji w przeciwieństwie o podjęciu decyzji przez arbitra o podyktowaniu rzutu karnego, ponieważ na powtórkach wyraźnie widać, że Jean Mota chwytał rywala jeszcze przed linią pola karnego, a ten padł na murawę dopiero w jego obrębie.

Bez wątpienia wykluczenie zawodnika i odgwizdanie jedenastki przyczyniło się do poniesienia ostatecznej porażki przez Santos (0:2), który plasuje się na ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli Campeonato Brasileiro Série A z przewagą zaledwie jednego punktu nad strefą spadkową.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”