Jeden z największych afrykańskich talentów w Europie. OFICJALNIE: Muleka zameldował się w Belgii

Jeden z największych afrykańskich talentów w Europie. OFICJALNIE: Muleka zameldował się w Belgii
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Standard Liege

Jackson Muleka w poprzednim tygodniu został piłkarzem Standardu Liège, co było jednym z największych hitów lata na kontynencie afrykańskim.

Muleka przeniósł się do Belgii za 2-2,5 miliona euro, co stanowi największy zarobek w historii TP Mazembe. Ze Standardem podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o sezon.

Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga cieszył się sporym zainteresowaniem na letnim rynku transferowym. Mógł trafić choćby do najbogatszych klubów egipskich, gdzie pewnie dostałby większe pieniądze niż w Belgii, jednak od razu obrał kierunek na Europę.

W Liège z pewnością w aklimatyzacji pomoże mu kilku piłkarzy pochodzenia kongijskiego, jak choćby Merveille Bokadi, do 2017 roku piłkarz TP Mazembe. Standard wygrał rywalizację z konkurentami o podpis Muleki także przez historię z zawodnikami z DRK. W przeszłości grali tam Dieumerci Mbokani czy Christian Luyindama.

20-letni Muleka zabłysnął w ostatniej edycji Afrykańskiej Ligi Mistrzów, podczas której strzelił siedem bramek w dziesięciu meczach. Jego nominalną pozycją jest środek ataku, jednak może również zagrać na obu skrzydłach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy