Jeden z największych afrykańskich talentów w Europie. OFICJALNIE: Muleka zameldował się w Belgii

Jeden z największych afrykańskich talentów w Europie. OFICJALNIE: Muleka zameldował się w Belgii
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Standard Liege

Jackson Muleka w poprzednim tygodniu został piłkarzem Standardu Liège, co było jednym z największych hitów lata na kontynencie afrykańskim.

Muleka przeniósł się do Belgii za 2-2,5 miliona euro, co stanowi największy zarobek w historii TP Mazembe. Ze Standardem podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o sezon.

Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga cieszył się sporym zainteresowaniem na letnim rynku transferowym. Mógł trafić choćby do najbogatszych klubów egipskich, gdzie pewnie dostałby większe pieniądze niż w Belgii, jednak od razu obrał kierunek na Europę.

W Liège z pewnością w aklimatyzacji pomoże mu kilku piłkarzy pochodzenia kongijskiego, jak choćby Merveille Bokadi, do 2017 roku piłkarz TP Mazembe. Standard wygrał rywalizację z konkurentami o podpis Muleki także przez historię z zawodnikami z DRK. W przeszłości grali tam Dieumerci Mbokani czy Christian Luyindama.

20-letni Muleka zabłysnął w ostatniej edycji Afrykańskiej Ligi Mistrzów, podczas której strzelił siedem bramek w dziesięciu meczach. Jego nominalną pozycją jest środek ataku, jednak może również zagrać na obu skrzydłach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy