Jens Gustafsson: To daje nam oczywiście energię

Jens Gustafsson: To daje nam oczywiście energię fot. PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Pogoń Szczecin

Trener Jens Gustafsson, w nietopowych okolicznościach, wypowiedział się na temat nadchodzącego meczu Pogoni Szczecin z Cracovią.

Drużyna prowadzona przez szwedzkiego szkoleniowca prezentuje się w trwających rozgrywkach poniżej oczekiwań. Po dotychczas siedmiu rozegranych meczach plasuje się w drugiej połowie ligowej stawki, co naturalnie budzi niepokój wśród władz klubu oraz kibiców.

Ostatnie zwycięstwo odniesione nad Koroną Kielce poprawiło nieco humory panujące w strukturach „Portowców”.

Jednak nie to tego stopnia, żeby na konferencji prasowej pojawiła się choćby grupa lokalnych dziennikarzy, o czym poinformował obecny na niej jedynie Daniel Trzepacz z PogonSportNet.pl.

Mimo to trener Jens Gustafsson wypowiedział się na temat sytuacji kadrowej swojego zespołu oraz sobotniego rywala - Cracovii.

- Wychodzimy z bardzo trudnej sytuacji, zarówno jeśli chodzi o wyniki, jak i kontuzje i choroby. Szczęśliwie byliśmy wystarczająco dobrzy i zdeterminowani, aby wygrać ostatni mecz. To oczywiście daje nam energię i pozytywne nastawienie wchodząc w ten tydzień. Podczas tego tygodnia niektórzy zawodnicy wrócili do składu. Wciąż brakuje nam Wędrychowskiego i Lisowskiego. Niestety wciąż mamy też w drużynie jakąś chorobę. Wiem, że jest sporo czasu do meczu, bo ten jest dopiero w sobotę o g. 17:30, więc być może wszyscy zawodnicy do tego czasu wyzdrowieją, ale sytuacja jest dość trudna. Ci, którzy są zdrowi, są bardzo skoncentrowani i sfokusowani, nie mogą się doczekać meczu. Chcemy wejść w ciąg zwycięstw. Oczywiście Cracovia zrobi wszystko, aby nam to zepsuć, ale zrobimy wszystko, aby wygrać - przyznał.

- Mają w składzie kilku nowych zawodników. Jako ostatni dołączył do ich kadry Kamil Glik. To bardzo doświadczony zawodnik, z bardzo dużą liczbą występów w reprezentacji. Są również inni zawodnicy, którzy wyglądają lepiej niż w zeszłym roku, więc mecz będzie dla nas bardzo trudny. Mają również lewonożnego, środkowego obrońcę z Danii, którego znam z wcześniejszych występów. Mają więc wielu bardzo dobrych graczy, ale my koncentrujemy się na sobie. My też mamy wielu nowych zawodników. Taki jest futbol, on się zmienia cały czas - dodał.

- Naszym celem będzie to, aby grać jak Pogoń. Musimy mieć bardzo dobry balans w drużynie. Musimy być lepsi w obronie naszego pola karnego. Zwłaszcza przy dośrodkowaniach, stałych fragmentach gry, przy odbieraniu drugich piłek. To są rzeczy, na których musimy się szczególnie skupić przed tym meczem. Jeżeli chodzi o zmianę ustawienia, to na pewno tego nie zrobimy. Będziemy grali tak jak Pogoń, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak wyglądaliśmy w ostatnim spotkaniu - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szalona radość szóstoligowca. Zagra z PSG w Pucharze Francji [WIDEO] Szalona radość szóstoligowca. Zagra z PSG w Pucharze Francji [WIDEO] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy