Jérôme Boateng na celowniku Juventusu

Jérôme Boateng na celowniku Juventusu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Calciomercato.com

Chociaż Jérôme Boateng w ostatnim wywiadzie oświadczył, że nadal chce grać w Bayernie Monachium, wszystko wskazuje na to, że ostatecznie latem zmieni klub. Jednym z możliwych kierunków jest Juventus.

30-latek znajduje się na rozdrożu dróg. Z jednej strony po przeciętnym sezonie w swoim wykonaniu ma coś do udowodnienia kibicom Bayernu Monachium, a z drugiej nikt nie obrazi się, gdy zdecyduje się zmienić klub, co zresztą doradza mu sam Uli Hoeneß, prezes rady nadzorczej mistrzów Niemiec.

Przesłanie, który niesie jego ostatni wywiad dla magazynu „Kicker”, wydaje się być jedynie zasłoną dymną do jego prawdziwych zamiarów. Według najnowszych wieści środkowy defensor właśnie zaoferował swoje usługi Juventusowi.

„Stara Dama” już od dłuższego czasu zna sytuację doświadczonego gracza, lecz na razie skupia się na celach większego kalibru. Mistrzowie Włoch prowadzą bowiem rozmowy z m.in. Matthijsem de Ligtem czy Samuelem Umtitim. Serwis calciomercato.com donosi, że dopiero w przypadku fiaska negocjacji Fabio Paratici i spółka skierują swój wzrok na byłego reprezentanta Niemiec.

Tym samym Jérôme Boateng musi uzbroić się w cierpliwość lub po prostu poszukać innego pracodawcy. Pamiętajmy, że tym graczem cały czas interesuje się Paris Saint-Germain (więcej - tutaj).

W zakończonym sezonie 30-latek wystąpił w 28 spotkaniach i zanotował dwie asysty. Jego umowa traci ważność w połowie 2021 roku. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy