Jerzy Brzęczek jedzie na mundial w nowej roli

Jerzy Brzęczek jedzie na mundial w nowej roli fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TVP Sport

Jerzy Brzęczek będzie ekspertem Telewizji Polskiej podczas nadchodzących Mistrzostw Świata.

Lipiec 2018 - styczeń 2021 - w tym czasie Jerzy Brzęczek pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Drużynę narodową prowadził łącznie w 24 meczach, odnosząc w nich 12 zwycięstw. Po rozstaniu z kadrą szkoleniowiec zrobił sobie roczną przerwę od trenerki, a w lutym tego roku został opiekunem Wisły Kraków. Z „Białą Gwiazdą” zanotował spadek z Ekstraklasy. Krakowianie mieli uporządkować swoją sytuację w I lidze i szybko wrócić do elity. Wyniki odnoszone przez zespół na drugim szczeblu nie napawały jednak optymizmem i na początku października Brzęczek pożegnał się z klubem.

Teraz czeka go nowe wyzwanie i nie chodzi o trenowanie. 51-latek będzie ekspertem Telewizji Polskiej w trakcie mundialu w Katarze.

- Pierwszy raz propozycja padła, gdy byłem jeszcze trenerem Wisły. Wtedy nie bardzo widziałem możliwość, by to połączyć. Propozycja została ponowiona po moim rozstaniu z klubem i wówczas długo się nie zastanawiałem. Odpowiedzi udzieliłem w zasadzie na drugi dzień. Cieszę się na te mistrzostwa, a mam już pewne doświadczenie w tego typu pracy. Byłem ekspertem w ekipie Polsatu przy okazji Mistrzostw Europy 2008, komentowałem też mecze Ekstraklasy na antenie Canal+ - powiedział Brzęczek.

Reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz w Katarze 22 listopada. Jej rywalem będzie Meksyk. Następnie czekają ją spotkania z Arabią Saudyjską i Argentyną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy