Jerzy Brzęczek wróci do Ekstraklasy, ale nie do Wisły Płock?!

Jerzy Brzęczek wróci do Ekstraklasy, ale nie do Wisły Płock?! fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piotr Janas I Szymon Janczyk I Weszło

W ostatnim czasie pojawiły się informacje łączące Jerzego Brzęczka z powrotem do Wisły Płock. Jego zatrudnienie mają sondować jednak również władze Górnika Zabrze.

Od 2016 roku za wyniki odnoszone przez zespół z Zabrza jest odpowiedzialny Marcin Brosz. 48-latek wrócił z nim do Ekstraklasy, a w kolejnych sezonach zajmował w tabeli kolejno: czwarte, jedenaste i dziewiąte miejsce. Aktualnie Górnik plasuje się na ósmej lokacie. Jego strata do czwartego miejsca nie jest duża, ale drużyna w ostatnim czasie nie zachwyca.

Niewykluczone, że po sezonie Brosz pożegna się z klubem. Jego kontrakt jest ważny do 30 czerwca i nie ma w nim zawartej opcji przedłużenia. Sprawa nie jest przesądzona, ale działacze Górnika podobno już rozglądają się za nowym trenerem.

Jako pierwszy o zainteresowaniu Brzęczkiem ze strony Górnika wspomniał Piotr Janas z „Gazety Wrocławskiej”. Teraz pisze o tym również Szymon Janczyk na łamach Weszło. Zabrzanie faktycznie mają rozważać nawiązanie współpracy z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski. W przeszłości 50-latek był związany z klubem z województwa śląskiego jako zawodnik.

Ostatnio Brzęczka łączyło się już z Wisłą Płock, z której odszedł Radosław Sobolewski. Wstępny plan zakładał objęcie zespołu do końca sezonu przez Macieja Bartoszka (stało się to już faktem) i przyjście byłego selekcjonera latem.

Na radarze Górnika ma znajdować się również inny były selekcjoner biało-czerwonych - Adam Nawałka. Do kadry trafił on właśnie z Zabrza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy