Jest chętny na Neymara, ale ten musi zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia

Jest chętny na Neymara, ale ten musi zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia fot. Xinhua / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Juventus ma chrapkę na zatrudnienie Neymara - informuje „Sport”.

Pozycja Neymara w Paris Saint-Germain bez wątpienia nie jest tak mocna jak to miało miejsce wcześniej. Santi Aouna i Sebastien Denis z Footmercato.net uważają nawet, że władze paryżan gotowe są pożegnać się z Brazylijczykiem i zaproponowały go już innym europejskim gigantom. Na razie nie spotkało się to z ich odzewem, ale też nie ma w tym nic dziwnego. Mało kto może pozwolić sobie na opłacenie pensji 30-latka.

Tymczasem kataloński „Sport” twierdzi, że zainteresowany Neymarem jest Juventus. Nie jest to pierwszy raz, gdy turyńczycy spoglądają w kierunku Brazylijczyka, ale tym razem szanse na powodzenie takiej operacji mają być nieco większe. Massimiliano Allegri chce podwyższyć poziom sportowy zespołu i napastnik PSG bez wątpienia mógłby się do tego przyczynić.

Największym problemem będą oczywiście wspomniane finanse. Z Juventusem łączy się również Ángela Di Maríę oraz Paula Pogbę, których zatrudnienie może obciążyć budżet płacowy turyńczyków. Chcąc przenieść się do Włoch, Neymar musiałby zgodzić się na obniżkę obecnego wynagrodzenia.

„Sport” podaje, że istnieje również temat powrotu do Juventusu Cristiano Ronaldo. Prowadzący interesy Portugalczyka Jorge Mendes bierze pod uwagę taki scenariusz. Podobnie jak w przypadku Neymara Ronaldo musiałby jednak przystać na obniżkę aktualnej pensji, na którą może liczyć w Manchesterze United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Matthijs de Ligt chce odejść z Juventusu POTWIERDZONE: Matthijs de Ligt chce odejść z Juventusu Richarlison odchodzi z Evertonu. Rekord transferowy! Richarlison odchodzi z Evertonu. Rekord transferowy! Transfery - Relacja na żywo [30/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [30/06/2022] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy