Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] fot. Matt Wilkinson/Focus Images/MB Media/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Crystal Palace I Olympique Lyon

Joachim Andersen przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego z Olympique'u Lyon do Crystal Palace.

25-letni Andersen podpisał z Crystal Palace kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku. OL potwierdził kwotę transakcji - wyniesie ona 17,5 miliona euro plus 2,5 miliona w bonusach. Do tego francuski klub zagwarantował sobie 12,5 procenta z kolejnego transferu zawodnika. Biorąc pod uwagę podstawę, jest to piąta największa operacja w historii „Orłów”.

Andersen był związany z Lyonem od 2019 roku. W jego barwach rozegrał 35 meczów. W sezonie 2020/2021 Francuzi wypożyczyli go już do Fulham, dla którego Duńczyk zanotował 31 występów w Premier League (gol i asysta). Londyńczycy z niej spadli.

Po tym Andersen brał udział w Mistrzostwach Europy. W trakcie EURO 2020 pojawił się na murawie trzy razy. Duńczycy doszli do półfinału, odpadli po dogrywce z Anglią.

Przed defensorem szeregi Crystal Palace w tym oknie zasilili Marc Guéhi, Remi Matthews, Jacob Montes oraz Michael Olise. Niedawno menedżerem angielskiej drużyny został Patrick Vieira.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy