John Stones zamieni Manchester City na ligowego rywala?!

John Stones zamieni Manchester City na ligowego rywala?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Eurosport | 90min.com

John Stones może opuścić Manchester City. Znalazł się on bowiem na radarze sztabu szkoleniowego Arsenalu.

26-latek nie jest pierwszym wyborem Pepa Guardioli w Manchesterze City. Z tego powodu władze wicemistrzów Anglii chcieliby się go pozbyć już w zimie.

Pozwoliłoby to klubowi nie tylko zarobić, ale również Anglik zwolniłby niemały kontrakt. W jego miejsce natomiast mógłby zostać pozyskany ktoś inny.

Być może w styczniu dojdzie do ruchu z udziałem defensora. Zainteresowany jego usługami jest bowiem Arsenal. Duży wpływ na ten ruch może mieć osoba menedżera „Kanonierów”, Mikela Artety.

Hiszpan miał bowiem okazję współpracować z Anglikiem na Etihad Stadium, jeszcze w roli asystenta Pepa Guardioli. Bardzo ceni sobie jego umiejętności. Teraz chciałby pomóc mu w odbudowie formy. Może okazać się to bardzo ważne w kontekście ewentualnego wyjazdu defensora na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

Media donoszą, że Arsenal wystosował w ostatnich dniach specjalne zapytanie w kwestii dostępności Stonesa. W tej chwili w Londynie czekają na odpowiedź i rozwój wydarzeń.

W nowym miejscu pracy 26-latek miałby prawdopodobnie stworzyć duet w środku obrony z Gabrielem.

Poszukiwania nowego defensora przez Artetę nie powinny nikogo dziwić. Po sezonie wygasają bowiem umowy Sokratisa, Shkodrana Mustafiego i Davida Luiza. Na wypożyczenie w styczniu ma udać się natomiast William Saliba.

Stones trafił do Manchesteru City z Evertonu latem 2016 roku. Wówczas to zapłacono za niego blisko 50 milionów funtów.

Od tamtej pory rozegrał on dla „The Citizens” 140 spotkań. W tym czasie zdobył pięć goli i zanotował dwie asysty.

Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy