Jorginho opuści Chelsea już zimą?! Możliwy zaskakujący transfer wewnątrz Premier League

Jorginho opuści Chelsea już zimą?! Możliwy zaskakujący transfer wewnątrz Premier League fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Arsenal rozpoczął badanie możliwości pozyskania Jorginho z Chelsea w ostatnich godzinach zimowego okna transferowego - poinformowali James McNicholas i David Ornstein z „The Athletic”.

Przedstawiciele „Kanonierów” rozglądają się od pewnego czasu za wzmocnieniem środka pola drużyny prowadzonej przez Mikela Artetę i w minionych dniach rozpoczęli starania o pozyskanie Moisésa Caicedo z Brighton & Hove Albion.

Aktualny lider Premier League wyraził gotowość do przeznaczenia aż 65 milionów funtów podstawy oraz pięć milionów funtów w formie bonusów za reprezentanta Ekwadoru.

Ta propozycja nie spotkała się jednak z akceptacją władz „Mew”. Drużyna z Emirates Stadium nie porzuca jeszcze starań o nawiązanie współpracy z utalentowanym pomocnikiem, ale jednocześnie zaczęła rozglądać się za opcją awaryjną.

I tu możemy być świadkami zaskakującej transakcji, ponieważ obiektem zainteresowania Arsenalu stał się... Jorginho z Chelsea.

Wielokrotny reprezentant Włoch nie doszedł w dalszym ciągu do porozumienia z „The Blues” w kwestii przedłużenia wygasającej latem umowy i ten fakt spróbują wykorzystać „Kanonierzy” do ewentualnego zgarnięcia 31-latka za skromną opłatę transferową.

Ekipa ze Stamford Bridge nie zamyka się na sprzedaż doświadczonego piłkarza, ale w pierwszej kolejności musiałaby załatać po nim dziurę w zespole prowadzonym przez Grahama Pottera.

Chelsea ma do tego nawet konkretnego kandydata w osobie reprezentanta Argentyny Enzo Fernándeza z Benfiki, o którego zaczęła ponownie bardzo mocno zabiegać i niewykluczone, że w przeciągu kilku najbliższych godzin dopnie swego.

Jorginho trafił do „The Blues” z Napoli w połowie 2018 roku za 57 milionów euro.

W tym sezonie wystąpił w 25 meczach, zdobywając w nich trzy bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy