José Mourinho opuści Europę? „Byłoby to dla niego miłe doświadczenie”

José Mourinho opuści Europę? „Byłoby to dla niego miłe doświadczenie” fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Betfair

José Mourinho nie zamierza pozostać zbyt długo na bezrobociu po zwolnieniu z Tottenhamu i niewykluczone, że zdecyduje się na spróbowanie swoich sił na ławce trenerskiej jednego z... brazylijskich klubów.

Portugalczyk został zatrudniony w londyńskim klubie w miejsce Mauricio Pochettino w listopadzie 2019 roku. Przedstawiciele „Kogutów” uznali wówczas, że utytułowany szkoleniowiec wpłynie w pozytywny sposób na zespół i pomoże mu osiągać zdecydowanie lepsze wyniki w rywalizacji krajowej oraz międzynarodowej.

58-latek nie spełniał jednak do końca pokładanych w nim nadziei i po odpadnięciu z Ligi Europy oraz oddaleniu się w tabeli Premier League od pozycji gwarantującej udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów lub przynajmniej Ligi Europy został w trybie natychmiastowym pozbawiony funkcji opiekuna Tottenhamu.

Jego posady nie uratował nawet fakt, że drużyna z Londynu dostąpi wkrótce zaszczytu powalczenia o zwycięstwo w Pucharze Ligi Angielskiej, gdzie w finale zmierzy się z Manchesterem City. Wspomniane trofeum jest zarazem ostatnim wywalczonym przez „Koguty”, które sięgnęły po nie dojść dawno, bo w sezonie 2007/2008.

José Mourinho nie ukrywał naturalnie rozczarowania faktem, że nie będzie mu dane powalczyć o zdobycie kolejnego tytułu i jednocześnie zapowiedział, że nie zamierza zbyt długo nacieszyć się danym mu spokojem.

Portugalczyk będzie w najbliższym czasie czekał z utęsknieniem na otrzymanie kuszącej propozycji i niewykluczone, że jedna z nich napłynie do niego z Brazylii.

Obrania takiego kierunku przez byłego opiekuna FC Porto, Chelsea, Interu Mediolan, Realu Madryt czy Manchesteru United nie wyklucza legendarny Rivaldo.

- Jestem jego przyjacielem i uważam go za wspaniałą osobę i fantastycznego menedżera, który nie ma już nic nikomu do udowodnienia, więc jego telefon powinien wkrótce zacząć dzwonić z nowymi ofertami. Słyszałem nawet o potencjalnej przeprowadzce do jednego z brazylijskich klubów - powiedział 49-latek.

- To może być idealna okazja dla tego zespołu, aby spróbować dokonać tak wielkiego podpisu. Byłoby to miłe doświadczenie dla Mourinho po tylu latach w Europie, aby spróbować narzucić swoje mistrzostwo Ameryce Południowej - dodał były gracz między innymi Barcelony.

Obecnie wydaje się mimo wszystko, że priorytetem dla Portugalczyka pozostaje praca na Starym Kontynencie w jednym z zespołów z pięciu topowych lig.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy