José Mourinho po dotkliwej porażce z Sevillą. „To był wielki finał. Szkoda tylko, że sędzia hiszpański...”

José Mourinho po dotkliwej porażce z Sevillą. „To był wielki finał. Szkoda tylko, że sędzia hiszpański...” fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sky Italia

José Mourinho jako trener przegrał pierwszy europejski finał w karierze. Tuż po emocjonującym spotkaniu w Budapeszcie z Sevillą z jego ust padły słowa pokrzepiające podopiecznych z AS Romy. Oberwało się także sędziemu Anthony'emu Taylorowi.

Finał Ligi Europy w Budapeszcie elektryzował każdego postronnego widza. Choć próżno było szukać wylewu pięknych akcji pod bramkami, nie brakowało spięć i temperamentnych reakcji z linii bocznych po faulach i kontrowersyjnych decyzjach arbitra.

W pierwszej połowie na prowadzenie wyszli „giallorossi” po trafieniu Paulo Dybali. W drugiej Sevilla doprowadziła do remisu po pechowej interwencji Gianluki Manciniego we własnym polu karnym.

Do wyłonienia triumfatora potrzebowano aż serii „jedenastek”. Te lepiej wykonywali piłkarze José Mendilibara i to oni ostatecznie wznieśli trofeum.

Po wielkim pojedynku na Puskás Aréna Mourinho skomentował bolesną porażkę swojego zespołu.

– Tego wieczoru umieraliśmy mentalnie i fizycznie. Można by omówić wiele epizodów. Bez trofeum w naszych rękach czujemy się śmiertelnie zmęczeni i dumni – podkreślił Mourinho.

– Możesz przegrać mecz, ale nigdy nie zatracisz profesjonalizmu. Wygrałem pięć finałów, jeden przegrałem. Nigdy jednak nie czułem większej dumy niż dziś. Piłkarze dali z siebie wszystko.

– Prawdą jest, że wszyscy jesteśmy bardzo smutni. Wracamy do domu zmęczeni do kresu wytrzymałości także z powodu niesprawiedliwego sędziowania.

– Wielki mecz, wielki finał, intensywność, determinacja, dynamika, tylko sędzia wydawał się uchodzić za Hiszpana. Pokazał nam on zbyt wiele żółtych kartek, później nie dał Lameli drugiej żółtej, przez co podchodził do wykonania rzutu karnego po dogrywce – dodał z żalem Portugalczyk.

W całej rywalizacji Taylor pokazał żółtą kartkę trzynastu zawodnikom, w tym siedmiu z AS Romy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy