José Mourinho załatwi transfer Fenerbahçe?! Prosto z Premier League

2024-06-17 00:04:07; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
José Mourinho załatwi transfer Fenerbahçe?! Prosto z Premier League Fot. motorsports Photographer / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Fotomaç

Victor Lindelöf znalazł się na celowniku Fenerbahçe - donosi Fotomaç. Jego transfer ma sondować José Mourinho, który pracował ze Szwedem w Manchesterze United.

Angaż José Mourinho na stanowisku trenera Fenerbahçe stał się faktem. Portugalski trener poprowadzi zespół aktualnego wicemistrza Turcji od przyszłego sezonu, próbując odebrać tytuł mistrzowski zagarnięty w tym roku przez Galatasaray.

Przedtem jednak ceniony fachowiec będzie chciał mieć jasność w kontekście kadry na nadchodzące rozgrywki. W szeregach stambulskiego klubu możemy spodziewać się zatem kilku roszad podczas letniego okna transferowego.

Mourinho niewątpliwie będzie chciał wzmocnić obecną drużynę pod względem personalnym. Niewykluczone, że przy tej okazji 61-latek wykorzysta uzyskane w przeszłości znajomości.

„Takvim” informował, że Portugalczyk chce sprowadzić nad Bosfor pomocnika Tottenhamu, Pierre-Emile'a Højbjera, z którym współpracował w latach 2019-2021 podczas pobytu w północnym Londynie.

Według doniesień „Fotomaç” na radarze tureckiego klubu znalazł się kolejny piłkarz z Premier League. Jest nim Victor Lindelöf. 29-latek miał okazję poznać osobiście Mourinho za czasów, gdy ten drugi odpowiadał za wyniki Manchesteru United. Teraz szkoleniowiec widzi w stoperze postać, która mogłaby wzmocnić szeregi Fenerbahçe przed następnym sezonem.

Kontrakt szwedzkiego defensora z „Czerwonymi Diabłami” wygaśnie 30 czerwca 2025 roku. Ubiegłe rozgrywki w wykonaniu tego gracza to 28 rozegranych spotkań, w których zanotował dziewięć czystych kont.