Josué otworzył konto w nowym klubie. Dalej to ma! [WIDEO]

2024-09-16 11:25:01; Aktualizacja: 18 godzin temu
Josué otworzył konto w nowym klubie. Dalej to ma! [WIDEO] Fot. Premiere AD VIVO
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Josué w drugim występie w barwach brazylijskiej Coritiby zanotował asystę przy pierwszej bramce. Były zawodnik Legii Warszawa precyzyjnie dograł piłkę z rzutu rożnego na dalszy słupek.

Josué na przestrzeni ostatnich sezonów był fundamentalną postacią Legii Warszawa. W koszulce „Wojskowych” rozegrał w sumie 130 spotkań, zdobył 29 bramek i dorzucił 35 asyst.

Po trzech latach spędzonych przy Łazienkowskiej 33-latek opuścił tego lata struktury stołecznego klubu. Umowa Portugalczyka wygasła wraz z końcem czerwca, a piłkarzowi nie zaoferowano nowego kontraktu.

Nowym klubem pomocnika została brazylijska Coritiba, do której dołączył w ramach wolnego transferu.

Niedawna gwiazda Ekstraklasy zadebiutowała w koszulce drugoligowca na początku września przy okazji ligowego starcia z Guarani, wchodząc na boisko w końcówce meczu.

Pierwszy pełnoprawny występ Josué odnotował natomiast w niedzielnym starciu z Operario. Trener Jorginho postawił na niego od pierwszej minuty, a zawodnik odwdzięczył się konkretem tuż przed upływem kwadransa gry.

Były kapitan warszawskiej Legii posłał piłkę z rzutu rożnego na dalszy słupek wprost na głowę swojego kolegi, który w polu karnym rywala wyskoczył najwyżej i skierował futbolówkę do siatki.

Tym samym Josué otworzył konto w nowych barwach, notując premierową asystę.

33-latek opuścił plac gry w 72. minucie przy stanie 1:0 dla swojego zespołu. Po jego zejściu Coritiba straciła jednak dwie bramki i przegrała ostatecznie to spotkanie wynikiem 1:2.