Józef Wojciechowski nie wyklucza powrotu do futbolu

Józef Wojciechowski nie wyklucza powrotu do futbolu fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: SportoweFakty.wp.pl

Józef Wojciechowski nie wykluczył ponownego zaangażowania się w piłkę nożną i wsparcia Polonii Warszawa.

Twórca i główny udziałowiec firmy prowadzącej działalność deweloperską JW Construction Józef Wojciechowski był właścicielem Polonii Warszawa w latach 2006-2012. Drużyna zajmowała w tamtym czasie miejsca w górnej połówce tabeli Ekstraklasy, ale nie osiągała sukcesów na miarę oczekiwań przedsiębiorcy, który bez wątpienia był jedną z barwniejszych postaci polskiego futbolu. To doprowadzało do częstej zmiany trenerów.

W 2016 roku Wojciechowski próbował wrócić do piłki, starając się o stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wybory w pierwszej turze wygrał Zbigniew Boniek.

W niedzielę biznesmen był obecny na meczu Polonii z Olimpią Elbląg wygranym przez ekipę z Warszawy 2:0. Zwycięstwo zapewniło jej awans do I ligi. Jak przyznał Wojciechowski na łamach SportoweFakty.wp.pl, klub nie jest mu obojętny i dalej mu kibicuje.

Czy zostanie jego sponsorem?

- Na razie nikt mnie o to nie prosił, ale jeśli ktoś zwróci się do mnie z taką propozycją, to niczego nie wykluczam. Na razie nie mówię „tak”, nie mówię „nie”. Sentyment do Polonii na pewno pozostał. Poznałem obecnego właściciela klubu Grégoire'a Nitota i mam do niego wielki szacunek, bo drużyna faktycznie gra bardzo dobrze. Za moich czasów w Ekstraklasie piłkarze nie byli tak zaangażowani, jak aktualna drużyna Polonii. Zrobiło to na mnie wrażenie. Chłopcy w II lidze walczyli pięknie, a za moich czasów wybitni piłkarze biegali tak wolno, że kibice krzyczeli „Józek, Józek nie płać im!” - przyznał (więcej TUTAJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy