Józef Wojciechowski nie wyklucza powrotu do futbolu

Józef Wojciechowski nie wyklucza powrotu do futbolu fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: SportoweFakty.wp.pl

Józef Wojciechowski nie wykluczył ponownego zaangażowania się w piłkę nożną i wsparcia Polonii Warszawa.

Twórca i główny udziałowiec firmy prowadzącej działalność deweloperską JW Construction Józef Wojciechowski był właścicielem Polonii Warszawa w latach 2006-2012. Drużyna zajmowała w tamtym czasie miejsca w górnej połówce tabeli Ekstraklasy, ale nie osiągała sukcesów na miarę oczekiwań przedsiębiorcy, który bez wątpienia był jedną z barwniejszych postaci polskiego futbolu. To doprowadzało do częstej zmiany trenerów.

W 2016 roku Wojciechowski próbował wrócić do piłki, starając się o stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wybory w pierwszej turze wygrał Zbigniew Boniek.

W niedzielę biznesmen był obecny na meczu Polonii z Olimpią Elbląg wygranym przez ekipę z Warszawy 2:0. Zwycięstwo zapewniło jej awans do I ligi. Jak przyznał Wojciechowski na łamach SportoweFakty.wp.pl, klub nie jest mu obojętny i dalej mu kibicuje.

Czy zostanie jego sponsorem?

- Na razie nikt mnie o to nie prosił, ale jeśli ktoś zwróci się do mnie z taką propozycją, to niczego nie wykluczam. Na razie nie mówię „tak”, nie mówię „nie”. Sentyment do Polonii na pewno pozostał. Poznałem obecnego właściciela klubu Grégoire'a Nitota i mam do niego wielki szacunek, bo drużyna faktycznie gra bardzo dobrze. Za moich czasów w Ekstraklasie piłkarze nie byli tak zaangażowani, jak aktualna drużyna Polonii. Zrobiło to na mnie wrażenie. Chłopcy w II lidze walczyli pięknie, a za moich czasów wybitni piłkarze biegali tak wolno, że kibice krzyczeli „Józek, Józek nie płać im!” - przyznał (więcej TUTAJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy