Juan Bernat opuścił PSG za drobne. Zagra w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE]

2023-09-02 00:26:04; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Juan Bernat opuścił PSG za drobne. Zagra w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: PSG | Benfica

Juan Bernat został zaprezentowany jako nowy zawodnik Benfiki.

„Orły” oficjalnie potwierdziły przybycie obrońcy w ramach transferu wypożyczenia do 30 czerwca 2024 roku.

Portugalczycy szukali, szukali... aż w końcu po kilku tygodniach poszukiwań znaleźli odpowiedniego następcę w miejsce Alejandro Grimaldo, który na początku lata zdecydował się wzmocnić Bayer Leverkusen po wygaszonym kontrakcie.

Przez ostatnie pięć lat boczny defensor bronił barw PSG, z którym wywalczył cztery mistrzostwa Francji, Puchar Francji, Puchar Ligi Francuskiej i trzy Superpuchary Francji. Ostatecznie nie znalazł poklasku w ramach nowego projektu, za który od nowej kampanii odpowiada Luis Enrique.

Rozdział na Parc des Princes Hiszpan zamknął 128 rozegranymi spotkaniami, w których ośmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a 15-krotnie asystował.

30-latek, jeszcze zanim dołączył do stolicy Francji, grał w innym potężnym klubie z Europy – Bayernie Monachium. Tam w okresie 2014-2018 również nazdobywał się mnóstwa trofeów: cztery mistrzostwa Niemiec, Puchar Niemiec i trzykrotnie krajowy Superpuchar.

W swoim dorobku na starcie kariery (dekadę temu) doświadczył również wygrania turnieju Mistrzostw Europy U-19 w drużynie narodowej.

Piłkarz jest wychowankiem Valencii.

Głównym celem Benfiki w tym sezonie będzie obrona korony na krajowym podwórku oraz wyjście z fazy grupowej Ligi Mistrzów. W swojej grupie lizbończycy wylosowali Inter Mediolan, Red Bull Salzburg i Real Sociedad.