Jude Bellingham z następnymi rekordami

2024-06-16 22:57:23; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Jude Bellingham z następnymi rekordami Fot. alberto gardin / Shutterstock.com

Reprezentant Anglii Jude Bellingham w spotkaniu z Serbią podczas EURO 2024 dokonał dwóch czynów, których wcześniej nie dokonał nikt - przypomina Opta.

Reprezentacja Anglii do Mistrzostw Europy podchodzi z nadzieją na końcowy triumf. Powody do optymizmu daje kibicom tej reprezentacji trener, z którym zdobywali medale na EURO oraz Mistrzostwach Świata, ale także zestawienie osobowe drużyny narodowej.

W końcu dla „Synów Albionu” grają choćby Phil Foden, Harry Kane, Trent Alexander-Arnold czy Jude Bellingham. Ten ostatni już w pierwszym meczu zapisał się na kartach historii - zarówno reprezentacji Anglii, jak i samych Mistrzostw Europy.

Gdy w 13. minucie meczu trafił do siatki, pokonując Predraga Rajkovicia, stał się pierwszym piłkarzem w historii reprezentacji Anglii, który strzelał bramki na mundialu oraz EURO grając w tym czasie dla zagranicznego klubu. 20-latek jest w końcu piłkarzem Realu Madryt, a gdy na Mistrzostwach Świata w 2022 roku strzelał bramkę Iranowi - był graczem Borussii Dortmund.

Natomiast drugie dokonanie dotyczy jego wieku. Pomocnik skończy 21 lat dopiero pod koniec czerwca, a więc wystąpił już na trzech wielkich turniejach (EURO 2020, Mistrzostwa Świata 2022, EURO 2024) przed skończeniem tego roku życia.

Warto także nadmienić, że podczas Mistrzostw Europy przed trzema laty stał się najmłodszym zawodnikiem w historii tego turnieju. Chociaż traktować to trzeba jako ciekawostkę, gdyż dzień później ten wyczyn pobił... Kacper Kozłowski. Zresztą Polak także już nie nosi tego miana, bo w meczu Hiszpanii z Chorwacją w czasie trwającego czempionatu zagrał wciąż 16-letni Lamine Yamal.