Julián Álvarez z przeprowadzką wewnątrz Premier League?! „Duży” klub szykuje ofertę

2024-06-05 23:00:58; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Julián Álvarez z przeprowadzką wewnątrz Premier League?! „Duży” klub szykuje ofertę Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Gastón Edul

Manchester City może latem rozstać się z Juliánem Álvarezem. Niewykluczone jest, że pozostanie on w tej samej lidze, ponieważ ofertę za Argentyńczyka planuje złożyć pewien duży klub z Premier League - informuje Gastón Edul.

Dołączenie do Manchesteru City pozwoliło Juliánowi Álvarezowi rozwinąć swoje umiejętności u boku najlepszych piłkarzy świata. Dodatkowo transfer do Anglii z rodzimego River Plate otworzył mu możliwość owocnej współpracy z cenionym Pepem Guardiolą.

Argentyńczyk podczas pobytu na Etihad wygrał praktycznie wszystko, co się tylko dało. Największym osiągnięciem jest bez wątpienia Liga Mistrzów, po którą sięgnął w sezonie 2022/2023. Należy również wspomnieć o zdobytych przez niego dwóch mistrzostwach Anglii czy też krajowym pucharze.

Tak wielkie osiągnięcia z pewnością sprawiają, że Álvarez może być ze swojej transferowej decyzji jak najbardziej zadowolony. Ostatnio jednak w mediach zaczęło pojawiać się wiele spekulacji na temat jego dalszej przyszłości w barwach Manchesteru.

Choć Guardiola wielokrotnie dawał 24-latkowi okazję do występów w pierwszym składzie swojego zespołu to jednak stanowi on u niego zazwyczaj opcję rezerwową. Niektóre kluby chciałyby ten fakt sprytnie wykorzystać, by przekonać napastnika do transferu, oferując mu regularną grę w pierwszej jedenastce.

Całkiem niedawno „Marca” informowała, że Álvarez znalazł się na celowniku Atlético Madryt. Doniesienia te potwierdził Fabrizio Romano dodając jednocześnie, że jego usługami interesuje się również Paris Saint-Germain.

Jak się okazuje, na tym jednak lista chętnych się nie kończy. Według Gastóna Edula w najbliższych dniach do Manchesteru może wpłynąć oferta od jednego z ligowych rywali. Dokładna nazwa klubu nie została ujawniona. Wiadomo jedynie, że jest to drużyna z czołówki, bowiem mowa była o „dużej” angielskiej marce.

Włodarze z błękitnej części Manchesteru nie chcą jednak pozbywać się swojego piłkarza, którego umowa wygasa dopiero 30 czerwca 2028 roku. Już niebawem planują oni spotkać się z jego przedstawicielami, by przedyskutować temat przyszłości. Potencjalny transfer mógłby zapewne wypalić w przypadku naprawdę konkretnej oferty.

Miniony sezon w wykonaniu Álvareza to łącznie 54 spotkania, w których zdobył 19 bramek oraz zanotował 13 asyst.