Julian Nagelsmann skomplementował swojego piłkarza. „Miał ogromny wpływ na końcowy wynik”

2024-06-15 08:49:28; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Julian Nagelsmann skomplementował swojego piłkarza. „Miał ogromny wpływ na końcowy wynik” Fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: ZDF

Reprezentacja Niemiec wygrała ze Szkocją 5-1 w meczu otwarcia EURO 2024. Po okazałym zwycięstwie selekcjoner Julian Nagelsmann wyróżnił jednego ze swoich piłkarzy.

Mistrzostwa Europy zostały zainaugurowane otwierającym spotkaniem, w którym reprezentacja Niemiec bezproblemowo rozprawiła się ze Szkocją. Gospodarze turnieju wpakowali swoim rywalom pięć bramek, tracąc przy tym tylko jedną. Dodatkowo było to samobójcze trafienie Antonio Rüdigera.

Biorąc pod uwagę potencjał niemieckiej kadry oraz jakość, którą dysponuje, nie powinien nikogo dziwić fakt, iż jest ona jednym z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa. Warto dodać, że rola gospodarza również może być dla niej dodatkowym impulsem, by powalczyć o czwarty tytuł mistrza Europy w historii.

Po piątkowym spotkaniu ze Szkocją możemy wyróżnić kilka niemieckich nazwisk, lecz ze szczególną uwagą należy wspomnieć o Jamalu Musiali. Młody gwiazdor Bayernu Monachium w 19. minucie atomowym uderzeniem wpisał się na listę strzelców i zapewnił swojemu zespołowi ekspresowe podwyższenie prowadzenia.

Jego występ docenił nawet selekcjoner Julian Nagelsmann. Po końcowym gwizdku przyznał on, że tak okazały wynik jest sporą zasługą Musiali.

- Kiedy widzisz Jamala, nie mówisz mu mówić, co ma robić, on po prostu to wie. Zagrał dzisiaj wyjątkowo dobry mecz. Miał ogromny wpływ na końcowy wynik. Zmarnował wiele sytuacji w Katarze na Mistrzostwach Świata, ale teraz strzelił świetnego gola i rozegrał bardzo, bardzo dobry mecz - powiedział.

Niemcy w następnym spotkaniu fazy grupowej zmierzą się z reprezentacją Węgier. Mecz ten zaplanowany został na środę 19 czerwca.