Jürgen Klinsmann o krok od zwolnienia [POTWIERDZONE]

Jürgen Klinsmann o krok od zwolnienia [POTWIERDZONE] fot. kivnl / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Yonhap News Agency

Komitet Kadry Narodowej Koreańskiego Związku Piłki Nożnej zalecił prezydentowi Mongowi-gyu Chungowi wydanie decyzji o zwolnieniu Jürgena Klinsmanna ze stanowiska selekcjonera kadry narodowej po Pucharze Azji.

Doświadczony szkoleniowiec objął stery nad azjatycką reprezentacją w lutym ubiegłego roku z nadrzędnymi celami w postaci wygrania Pucharu Azji oraz uzyskania bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Świata.

Niemiec nie rozpoczął najlepiej swojej przygody na ławce Korei Południowej, ponieważ nie wygrał żadnego z pierwszych pięciu spotkań. Potem nastały dla niego lepsze czasy i zanotowanie serii trzynastu pojedynków bez porażki.

Mimo to Jürgen Klinsmann nie mógł się cieszyć bezgranicznym zaufaniem kibiców czy koreańskiej centrali futbolowej, ponieważ na wspomnianym Pucharze Azji prowadzona przez niego drużyna zaprezentowała się przeciętnie w fazie grupowej, gdzie wygrała z Bahrajnem i następnie remisowała niespodziewanie z niżej notowanymi - Jordanią oraz Malezją.

Mimo to wyszła z grupy i wyeliminowała swoich najgroźniejszych rywali - Arabię Saudyjską i Australię, by w półfinale znów nie znaleźć sposobu na pokonanie Jordanii. Ta porażka spowodowała wzrost niechęci do Niemca.

Pokazały to najpierw wieści ze szczebla politycznego, wzywające do jego zwolnienia. A teraz tego samego domaga się Komitet Kadry Narodowej Koreańskiego Związku Piłki Nożnej, który zalecił prezydentowi Mongowi-gyu Chungowi wydanie decyzji o zwolnieniu Jürgena Klinsmanna.

59-letni trener starał się na posiedzeniu, w którym uczestniczył wirtualnie, przekonać ich do wydania innej oceny wykonanej przez niego pracy, ale bez efektu, o czym otwarcie poinformował przewodniczący wspomnianego ciała.

- Z kilku powodów doszliśmy do wniosku, że Klinsmann nie będzie już w stanie wykazywać się przywództwem jako główny trener reprezentacji narodowej. Złożymy pismo o zwolnienie go do KFA - powiedział Hwangbo Kwan.

- Niektórzy członkowie komisji stwierdzili, że trener nie wykazał chęci do osobistego obserwowania zawodników i identyfikowania talentów. Pojawiały się także opinie, że Klinsmann okazał brak szacunku koreańskiemu społeczeństwu, nie spędzając w kraju wystarczająco dużo czasu. Niektórzy twierdzili, że zaufanie społeczeństwa do niego zostało nieodwracalnie nadszarpnięte, ponieważ złamał wiele obietnic - dodał na temat okoliczności, które wpłynęły na podjęcie przez nich decyzji o przedłożeniu wniosku o zwolnienie Niemca.

Warto nadmienić, że Niemiec zobowiązał się przy kontrakcie zawartym z Koreańską Federacją Piłkarską do przeprowadzki do azjatyckiego kraju, z czego się nie wywiązał.

Ponadto zarzuca mu się niewłaściwe przygotowanie taktyczne zespołu pod poszczególnych rywali oraz brak umiejętności zapanowania nad szatnią, co pokazał incydent pomiędzy Heungem-min Sonem i Kangiem-in Lee.

Komitet Kadry Narodowej Koreańskiego Związku Piłki Nożnej nie podjął przytoczonej decyzji jednomyślnie, ponieważ uważał, że Niemiec powinien jeszcze poprowadzić zespół w nadchodzących marcowych meczach eliminacji Mistrzostw Świata przeciwko Tajlandii (21 i 26 marca).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Carlitos. Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Nie tylko Carlitos. Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy