Juventus blisko TRZECH transferów. Między innymi rywal Szczęsnego!

2018-05-12 10:47:44; Aktualizacja: 6 lat temu
Juventus blisko TRZECH transferów. Między innymi rywal Szczęsnego! Fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer Źródło: RAI Sport

Dyrektorzy Juventusu nie próżnują i są już blisko zakontraktowania trzech zawodników.

Tego lata w Juventusie może dojść do kilku istotnych zmian w bloku defensywnym. Z klubem pożegna się najprawdopodobniej Gianluigi Buffon, który skłania się ku zakończeniu kariery, ale wciąż może zostać skuszony przez choćby Boca Juniors. Roszad można się spodziewać również na skrzydłach obrony, którą opuszczą Stephan Lichtsteiner i Kwadwo Asamoah (koniec kontraktów).

„RAI Sport” informuje jednak, że działacze z Turynu nie zwlekali i już teraz są bliscy wzmocnienia wymaganych pozycji. W przypadku boków obrony „Juve” postara się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, sprowadzając Matteo Darmiana. Włoch nie może przekonać do siebie Jose Mourinho i od dłuższego czasu myśli nad powrotem do ojczyzny, gdzie radził sobie znacznie lepiej.

Według włoskiej telewizji, transfer jest już niemal pewny, a mistrzowie Włoch maja zapłacić za zawodnika 20 milionów euro. Wcześniej pojawiały się informacje, że Darmian może być częścią zapłaty za Alexa Sandro, ale Juventus raczej nie odda Brazylijczyka, dopóki ten nie zgłosi wyraźnej prośby o transfer. Obrońca „Czerwonych Diabłów” dałby przy okazji pewien spokój działaczom z Allianz Stadium. Może on grać zarówno na prawym, jak i lewym skrzydle, dlatego klub mógłby spokojniej szukać kolejnych wzmocnień. Aklimatyzacja również nie powinna być problemem, ponieważ Darmian przez kilka lat mieszkał już w Turynie, gdy grał dla Torino.

Niemalże pewne jest również solidne wzmocnienie obsady bramki. Na nominalnego następcę Buffona typowany jest Wojciech Szczęsny, ale kwestią sporną było to, kto będzie jego zmiennikiem. Do tej pory mówiło się o trzecim golkiperze „Bianconerich”, Carlo Pinsoglio, ale turyńczycy zdecydowali się sprowadzić kogoś bardziej solidnego. I tak do Juventusu ma trafił Mattia Perin.

25-latek od lat zdobywa dobre recenzje swoją grą dla Genoi i teraz ma spróbować swoich sił w silniejszym klubie. Działaczom „Starej Damy” zależało, by Szczęsny miał odpowiedniego rywala do walki o miejsce między słupkami. Transfer ma być zrealizowany już w niemal 100 procentach. Juventus zapłaci 15 milionów euro plus bonusy, a Perin podpisze pięcioletni kontrakt.

Ponadto „Juve” prowadzi też negocjacje z Santiago Ariasem. W ostatnich dniach miało dojść do spotkania w jego sprawie, a przynieść miało ono porozumienie z samym graczem. Teraz przed turyńczykami zadanie przekonania PSV. Minusem takiej operacji jest to, że Kolumbijczyk zająłby miejsce dla zawodnika spoza Unii Europejskiej, ale Juventus i tak jest zdecydowany na sprowadzenie prawego obrońcy.