Juventus: Cierpliwość się skończyła. Pirlo na wylocie nawet w przyszły weekend!

Juventus: Cierpliwość się skończyła. Pirlo na wylocie nawet w przyszły weekend! fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Stampa

Andrea Pirlo musi coraz poważniej drżeć o swoją posadę. Juventus rozważa jego zwolnienie nawet w przyszły weekend.

Nie tak miał wyglądać początek trenerskiej kariery „Maestro”. Legendarny pomocnik dopiero co zdobył licencję i szykował się na spokojny start w drużynie rezerw Juventusu, ale kiedy z posadą pożegnał się Maurizio Sarri, to właśnie na Pirlo spoczął ciężar przeprowadzenia przemiany pokoleniowej w pierwszym zespole. Szkoleniowiec zdołał wprowadzić swoje porządki, ale przynoszą one jak na razie mieszane rezultaty.

„Bianconeri”, zamiast o mistrzostwo, muszą walczyć o awans do Ligi Mistrzów, co coraz mniej podoba się działaczom. Choć Pirlo cieszył się duży zaufaniem, „La Stampa” twierdzi, że sytuacja w tabeli może przelać czarę goryczy.

Według dziennika, przyszłość trenera jest uzależniona od wyniku starcia z Udinese, które odbędzie się niedzielę 2 maja o godzinie 18:00. „Stara Dama” jest faworytem tego starcia, ale w obecnym sezonie już nie z takimi przeciwnikami traciła punkty. Brak kompletu oczek sprawi, że Juventus znacząco ograniczy swoje szanse na znalezienie się w topowej czwórce Serie A.

W takim przypadku dyrekcja zamierza ratować, co się da. Zwolnionego Pirlo miałby zastąpić jego asystent, Igor Tudor. Najprawdopodobniej Chorwat zajmowałby to stanowisko tylko do końca rozgrywek, starając się dokończyć misję utrzymanie w strefie dającej awans do Champions League.

W międzyczasie prowadzone są negocjacje z Massimiliano Allegrim, który mógłby nawet zostać kimś na zasadzie menedżera Juventusu. Włoch jest gotowy na powrót na Allianz Stadium, ale chciałby odgrywać ważniejszą rolę w kwestii planowania przyszłości zespołu oraz mieć realny wpływ na transfery. Wątpliwe jednak, by trener z miejsca zastąpił Pirlo w razie wpadki z Udinese. Allegri preferuje rozpoczęcie swojego projektu z czystą kartą, od nowej kampanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy