Juventus: Czwarty kandydat do wzmocnienia ataku. Najtańszy w utrzymaniu

Juventus: Czwarty kandydat do wzmocnienia ataku. Najtańszy w utrzymaniu
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Memphis Depay wyłania się w obozie Juventusu jako kolejny pretendent do zasilenia środka ataku - poinformował Gianluca Di Marzio.

„Stara Dama” w dalszym ciągu sonduje wszelkie możliwości na rynku transferowym. Pozyskanie kolejnego napastnika to konieczność dla Massimiliano Allegriego po tym, jak po wygaśnięciu kontraktu drużynę opuścił Paulo Dybala.

Od pewnego czasu głównym priorytetem dla Włochów stało się pozyskanie Álvaro Moraty, który przez ostatnie dwa lata strzelał dla nich gole jako wypożyczony zawodnik. Rozbieżności w oczekiwaniach w stosunku do Atlético Madryt są jednak dosyć spore na ten moment.

W dalszej kolejności na liście życzeń znaleźli się Anthony Martial i Timo Werner. Obaj od dawna szukają drogi, aby powrócić na szczyt w ukazywaniu swoich najlepszych umiejętności, a ewentualny transfer jednego z tych graczy mógłby na to pozwolić.

Na tym nie kończy się wyliczanie kolejnych nazwisk. Na radar „Juve” trafił bowiem Memphis Depay, który nie jest już niezbędnym elementem zespołu w wizji Xaviego.

Jak wywnioskował Di Marzio, spośród wszystkich celów transferowych reprezentant Holandii jawi się jako najtańsze rozwiązanie w kontekście płacowym. Dlatego też, w razie ostatecznego fiaska przy negocjacjach o Moratę, zarząd może w następnym kroku zwrócić się z propozycją kontraktu do 28-latka.

Depay ma jeszcze rok ważnego kontraktu, a w ubiegłym sezonie zanotował dla „Dumy Katalonii” 13 trafień i dwie asysty w 37 meczach wszystkich rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy