Juventus finalizuje transfer napastnika

Juventus finalizuje transfer napastnika fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com | Estadio97

Kaio Jorge zostanie jednak nowym zawodnikiem Juventusu jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu - przekonuje Goal.com.

Zespół z Turynu wygrał walkę o względy 19-letniego zawodnika z krajową oraz europejską konkurencją. W zaistniałej sytuacji można było przypuszczać, że do rozstrzygnięcia pozostaje tylko kwestia terminu realizacji transferu z udziałem Brazylijczyka, który miałby trafić za niewysoką opłatę do „Starej Damy” jeszcze tego lata lub zimą jako wolny gracz po wygaśnięciu porozumienia z Santosem.

W międzyczasie jeden z dyrektorów „Peixe” narobił sporego zamieszania, twierdząc, że środkowy napastnik jest związany z macierzystym zespołem do 2023, a nie 2021 roku.

Te doniesienia zdementował jednak sam prezydent ekipy z Ameryki Południowej.

- Nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy sprzedamy go teraz, czy pozwolimy mu odejść w styczniu po wygaśnięciu kontraktu. Nieprawdą jest to, że możemy się z nim rozstać na niekorzystnych dla nas warunkach i to, że tego chcemy. Po prostu jesteśmy do tego zmuszeni przez jego umowę - przyznał Andres Rueda w Estadio97.

Z kolei teraz Goal.com przekonuje, że wszelkie kwestie formalne związane z transferem Kaio Jorge zostały już ustalone i utalentowany napastnik trafi jeszcze tego lata do włoskiej ekipy za łączną kwotę opiewającą na 4 miliony euro - blisko 3 miliony euro podstawy i bonusy.

„Stara Dama” na mocy wypracowanego porozumienia ma przelać pierwszą transzę za 19-latka od razu. Z kolei drugą w początkowej fazie 2022 roku.

Ponadto Santos zapewnił sobie możliwość ewentualnego wypożyczenia wychowanka, gdyby ten nie radził sobie najlepiej w Europie i otrzymania pięciu procent z sumy jego kolejnej sprzedaży w przypadku przekroczenia 3 milionów euro sumy odstępnego.

Obecnie mają trwać jeszcze ostatnie formalności pomiędzy klubami. Jeżeli zostaną dopięte, to Brazylijczyk pojawi się w przyszłym tygodniu we Włoszech, gdzie zostanie poddany obowiązkowej kwarantannie przed przejściem obligatoryjnych testów medycznych.

Mistrz świata U-17 z 2019 roku rozstanie z się z „Peixe” po rozegraniu 84 spotkań, w których zdobył 17 bramek i podpisze z nowym pracodawcą umowę do 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy