Juventus podjął decyzję w sprawie Paula Pogby

Juventus podjął decyzję w sprawie Paula Pogby fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Romeo Agresti

Juventus zadecydował o rozwiązaniu umowy z zawieszonym Paulem Pogbą - poinformował Romeo Agresti z portalu Goal.com.

Oj, pewnie nie tak swoją piłkarską karierę wyobrażał sobie Paul Pogba.

Francuski pomocnik latem 2016 roku stał się najdroższym piłkarzem w historii futbolu, po tym, jak Manchester United zapłacił za niego Juventusowi aż 105 milionów euro. Tam Pogba jednak nie spełnił pokładanych w nim nadziei i nie sprawił, że „Czerwone Diabły” odzyskały swój dawny blask. Przez sześć lat występów na Old Trafford w górę wzniósł jedynie trofea za Ligę Europy i Puchar Ligi Angielskiej.

Latem 2022 roku wygasł jego kontrakt z Manchesterem United i Francuz zdecydował się na powrót do Turynu.

Poprzedni sezon jednak stracił ze względu na kontuzje i zaliczył jedynie dziesięć epizodów. Natomiast w trwającej kampanii dwa razy pojawił się na boisku, po czym świat obiegła informacja, że pomocnik nie przeszedł testów antydopingowych. Z tego względu 30-latek we wrześniu został tymczasowo zawieszony przez włoską federację, a ostateczny wyrok w jego sprawie ma wkrótce zapaść.

Jak informuje Romeo Agresti z portalu Goal.com, decyzja dotycząca przyszłości Pogby w Juventusie już zapadła i nie będzie zależna od długości zawieszenia. 30-latek ma opuścić klub, a rozmowy nad rozwiązaniem kontraktu, który obowiązuje do końca czerwca 2026 roku, już trwają.

Oznacza to, że bilans Pogby w Juventusie najprawdopodobniej zakończy się na 190 spotkaniach, w których zanotował w 34 bramki i 41 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy