Juventus straszony... degradacją z Serie A

Juventus straszony... degradacją z Serie A
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio Rai 1

Prezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej, Gabriele Gravina, zapowiedział w audycji „Radio Anch’io Sport” w stacji „Radio Rai 1”, że jeżeli Juventus nie porzuci definitywnie pomysłu udziału w Superlidze, to zostanie zdegradowany z Serie A.

„Stara Dama” nie zmieniła w spodziewany sposób swojego nastawienia do pomysłu organizacji Superligi. W związku z tym UEFA nosi się z zamiarem wyciągnięcia poważnych konsekwencji wobec zespołu z Turynu oraz dwóch hiszpańskich gigantów - Realu Madryt i Barcelony, które przedstawiają bardzo zbliżone stanowiska.

Trzy wymienione kluby na razie nic sobie z tego nie robią i są przekonane, że obowiązujące prawo nie pozwala przedstawicielom europejskiego futbolu wymierzyć im żadnych kar.

Mimo wszystko naciski ze strony różnych środowisk piłkarskich na utytułowane drużyny nie ustaje, a najpoważniejsze skutki tego stanu rzeczy może odczuć Juventus.

Świadczy o tym klarowny komunikat wygłoszony przez prezesa Włoskiego Związku Piłki Nożnej, który zagroził ekipie z Allianz Stadium zdegradowaniem do niższej klasy, jeżeli dalej będzie optować za rozegraniem Superligi.

Wszyscy jesteśmy trochę zmęczeni przeciąganiem liny między UEFA a tymi trzema klubami. Mam nadzieję, że będę mógł pośredniczyć w rozmowach między Juventusem a UEFA. To całe zamieszanie nie jest dobre dla międzynarodowego futbolu, włoskiej piłki i samego Juventusu. Podkreślaliśmy już, że my jako związek piłkarski przestrzegaliśmy i będziemy przestrzegać zasad. Z kolei te przewidują wykluczenie z krajowych mistrzostw zespołów, które postępują niezgodnie z regułami ustanowionymi przez federację i UEFA - powiedział Gabriele Gravina w audycji „Radio Anch’io Sport” w stacji „Radio Rai 1”.

Teraz piłka znajduje się po stronie Juventusu, który na dodatek rozgrywa bardzo przeciętny sezon i może go zakończyć poza strefą uprawniającą do startu w Lidze Mistrzów.

***

Real Madryt, Juventus i FC Barcelona odpowiadają UEFA. Wspólny komunikat [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy