Juventus straszony... degradacją z Serie A

Juventus straszony... degradacją z Serie A
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio Rai 1

Prezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej, Gabriele Gravina, zapowiedział w audycji „Radio Anch’io Sport” w stacji „Radio Rai 1”, że jeżeli Juventus nie porzuci definitywnie pomysłu udziału w Superlidze, to zostanie zdegradowany z Serie A.

„Stara Dama” nie zmieniła w spodziewany sposób swojego nastawienia do pomysłu organizacji Superligi. W związku z tym UEFA nosi się z zamiarem wyciągnięcia poważnych konsekwencji wobec zespołu z Turynu oraz dwóch hiszpańskich gigantów - Realu Madryt i Barcelony, które przedstawiają bardzo zbliżone stanowiska.

Trzy wymienione kluby na razie nic sobie z tego nie robią i są przekonane, że obowiązujące prawo nie pozwala przedstawicielom europejskiego futbolu wymierzyć im żadnych kar.

Mimo wszystko naciski ze strony różnych środowisk piłkarskich na utytułowane drużyny nie ustaje, a najpoważniejsze skutki tego stanu rzeczy może odczuć Juventus.

Świadczy o tym klarowny komunikat wygłoszony przez prezesa Włoskiego Związku Piłki Nożnej, który zagroził ekipie z Allianz Stadium zdegradowaniem do niższej klasy, jeżeli dalej będzie optować za rozegraniem Superligi.

Wszyscy jesteśmy trochę zmęczeni przeciąganiem liny między UEFA a tymi trzema klubami. Mam nadzieję, że będę mógł pośredniczyć w rozmowach między Juventusem a UEFA. To całe zamieszanie nie jest dobre dla międzynarodowego futbolu, włoskiej piłki i samego Juventusu. Podkreślaliśmy już, że my jako związek piłkarski przestrzegaliśmy i będziemy przestrzegać zasad. Z kolei te przewidują wykluczenie z krajowych mistrzostw zespołów, które postępują niezgodnie z regułami ustanowionymi przez federację i UEFA - powiedział Gabriele Gravina w audycji „Radio Anch’io Sport” w stacji „Radio Rai 1”.

Teraz piłka znajduje się po stronie Juventusu, który na dodatek rozgrywa bardzo przeciętny sezon i może go zakończyć poza strefą uprawniającą do startu w Lidze Mistrzów.

***

Real Madryt, Juventus i FC Barcelona odpowiadają UEFA. Wspólny komunikat [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy