Kajetan Szmyt z niespodziewanym transferem wewnątrz Ekstraklasy. „Masterpiece”

2024-06-17 09:21:54; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Kajetan Szmyt z niespodziewanym transferem wewnątrz Ekstraklasy. „Masterpiece” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Meczyki.pl

Kajetan Szmyt będzie nadal występował w Ekstraklasie. Wychowanek Warty Poznań dołączy do Zagłębia Lubin - zapewnia Tomasz Włodarczyk.

O transferze Kajetana Szmyta mówi się od dłuższego czasu. Młodziutki ofensywny pomocnik wyróżniał się w barwach Warty Poznań, a więc nie powinno dziwić, że wzbudzał spore zainteresowanie.

Do pewnego momentu wydawało się, że 22-latek zaliczy zagraniczny transfer. Wedle ostatnich doniesień jego transfer sondowało rumuńskie CFR Cluj. Nie była to z pewnością wymarzona opcja.

Jak się okazuje, młodzieżowy reprezentant kraju pozostanie w Polsce. Nie dołączy jednak do czołowego zespołu, a więc Legii Warszawa, Lecha Poznań czy Rakowa Częstochowa.

Tomasz Włodarczyk informuje, iż nowym klubem Kajetana Szmyta będzie Zagłębie Lubin. Sprawa jest w zasadzie przesądzona. Przed nim testy medyczne, po których złoży podpis pod kontraktem.

Wygląda na to, że „Miedziowi” ubiją naprawdę dobry interes. 22-latek wzmocni ich szeregi za 500 tysięcy złotych. To efekt aktywowania klauzuli kwoty odstępnego (w ramach Ekstraklasy), o której niewielu wiedziało. 

Kajetan Szmyt spędził dwa pełne sezony na poziomie Ekstraklasy. W poprzedniej kampanii zanotował siedem trafień i dwie asysty na przestrzeni 33 spotkań. Bardzo dobrze prezentował się w rundzie jesiennej, a potem obniżył loty.

Łącznie w barwach „Dumy Wildy” rozegrał 84 mecze. W przeszłości przebywał także na wypożyczeniach w w Górniku Polkowice i Nielbie Wągrowiec.