Kamil Glik z debiutem od pierwszych minut na Pogoń Szczecin? „Błędy obrońców są najbardziej widoczne”

Kamil Glik z debiutem od pierwszych minut na Pogoń Szczecin? „Błędy obrońców są najbardziej widoczne” fot. Krzysztof Porebski / pressfocus.pl
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Cracovia

Wszyscy fani Cracovii i PKO BP Ekstraklasy wyczekują pierwszego od ponad dekady występu Kamila Glika w rodzimych rozgrywkach. Taka sytuacja może mieć miejsce już tej soboty, kiedy „Pasy” podejmą Pogoń Szczecin.

Doświadczony stoper związał się z Cracovią pod koniec sierpnia kontraktem ważnym do końca czerwca 2025 roku. Przez minione tygodnie miał okazję załatwić wszystkie sprawy związane z wyprowadzką z włoskiego Benevento i zbudować kondycję meczową na dalsze zmagania w Kraju nad Wisłą.

Wszystko zmierza ku temu, że 103-krotny reprezentant Polski zadebiutuje w nowym otoczeniu po 13-letniej rozłące. Ostatni występ, a zarazem trafienie w naszej lidze zanotował w połowie maja 2011 roku w trykocie Piasta Gliwice. Wówczas musiał przełknąć gorycz porażki po rywalizacji z Arką Gdynia (1:2).

Czy zobaczymy defensora na murawie już od pierwszych minut? Żadnego rąbka tajemnicy w tej kwestii nie uchylił trener Jacek Zieliński, choć po ostatnich poczynaniach jego podopiecznych z Widzewem Łódź notowania Glika rosną.

– Skład defensywy był stabilny, ale też nie miałem zbyt wielkiego pola manewru. Ocenianie formacji defensywnej przez pryzmat ostatniego wyniku jest niesprawiedliwe. Trzeba popatrzeć na całą grę defensywną zespołu. Jeśli chodzi o stratę pierwszej bramki, to najpierw niefrasobliwością wykazali się napastnicy. Oczywiście błędy obrońców są najbardziej widoczne – podzielił się spojrzeniem szkoleniowiec.

– Debiut Kamila Glika? Nie będę jeszcze odkrywał kart, ale znalazł się on w kadrze meczowej – dodał tajemniczo.

W miniony weekend Cracovia na wyjeździe musiała uznać wyższość Widzewa Łódź (0:2).

Spotkanie krakowian z próbującymi na trwałe zażegnać kryzys „Portowcami” odbędzie się w sobotę 23 września o 17:30. Transmisja w Canal+ Sport.

***

Pogoń Szczecin: Trener Jens Gustafsson przed meczem z Cracovią

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie zapisze się w historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie zapisze się w historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy