2024-09-07 18:35:08; Aktualizacja: 48 minut temu
Kamil Grosicki show na stadionie Borussii Dortmund. Dublet i asysta 36-latka [WIDEO] Fot. Borussia Dortmund [YouTube]
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Borussia Dortmund

Kamil Grosicki zdobył drugą bramkę na Signal Iduna Park w meczu pożegnalnym Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka.

Kamil Grosicki w meczu pożegnalnym Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka zagrał w drużynie Kuby. Piłkarz Pogoni Szczecin otworzył wynik spotkania w dziewiątej minucie po tym, jak wykorzystał zamieszanie w polu karnym.

Jak zaczął pierwszą połowę, tak rozpoczął i drugą. W 50. minucie „Turbogrosik” znalazł się w polu karnym i chwilę szukał podania, ale błyskawicznie zmienił decyzję i oddał strzał na bliższy słupek. Przy tym uderzeniu nie popisał się Marwin Hitz, który miał szansę wybronić ten strzał. Tego jednak Szwajcar nie zrobił i drużyna Błaszczykowskiego wyszła na prowadzenie 3:1.

Po kilku minutach na tablicy wyników widniał wynik 3:3, wtedy kolejne prostopadłe zagrania otrzymał Grosicki. 36-latek został wygoniony do boku i nie znajdował się w dobrej pozycji do uderzenia, więc zdecydował się na dośrodkowanie, które na gola zamienił Lucas Barrios.

Tak więc piłkarz Pogoni zdobył dwa gole i zanotował asystę.