Karamoko Dembélé, supertalent z Celticu, chce grać dla Anglii

Karamoko Dembélé, supertalent z Celticu, chce grać dla Anglii fot. Celtic
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Herald

Jak pisze „The Herald”, szkocka federacja przegrała rywalizację o Karamoko Dembélé.

O młodym zawodniku Celticu zrobiło się głośno pod koniec 2016 roku, kiedy to w wieku zaledwie 13 lat zadebiutował w drużynie „The Bhoys” U-20. Dzisiaj atakujący ma na karku 16 wiosen i wciąż uznawany jest za wielki talent (na razie jeden występ w pierwszym zespole szkockiego klubu). Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości pożytek z niego będzie miała dorosła reprezentacja Anglii.

Rodzice Dembélé pochodzą z Wybrzeża Kości Słoniowej, on sam urodził się w Londynie, ale wychował w Szkocji. Przeniósł się do niej, mając raptem roczek. Do pewnego momentu wydawało się, że będzie reprezentował właśnie jej barwy, ale sytuacja uległa zmianie.

Młodziutki napastnik ma na koncie występy w kadrach Szkocji U-16 i U-17, a także Anglii U-15, U-16 oraz U-17. W październiku grał dla tej ostatniej i zdaniem brytyjskich dziennikarzy jest on już w pełni zdecydowany na reprezentowanie barw „Synów Albionu”.

Szkoci przekonywali Dembélé do gry w ich koszulce, ale ten dał im do zrozumienia, że woli Anglię. Nie wydaje się, by z biegiem czasu uległo to zmianie.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy