Karamoko Dembélé, supertalent z Celticu, chce grać dla Anglii

Karamoko Dembélé, supertalent z Celticu, chce grać dla Anglii fot. Celtic
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Herald

Jak pisze „The Herald”, szkocka federacja przegrała rywalizację o Karamoko Dembélé.

O młodym zawodniku Celticu zrobiło się głośno pod koniec 2016 roku, kiedy to w wieku zaledwie 13 lat zadebiutował w drużynie „The Bhoys” U-20. Dzisiaj atakujący ma na karku 16 wiosen i wciąż uznawany jest za wielki talent (na razie jeden występ w pierwszym zespole szkockiego klubu). Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości pożytek z niego będzie miała dorosła reprezentacja Anglii.

Rodzice Dembélé pochodzą z Wybrzeża Kości Słoniowej, on sam urodził się w Londynie, ale wychował w Szkocji. Przeniósł się do niej, mając raptem roczek. Do pewnego momentu wydawało się, że będzie reprezentował właśnie jej barwy, ale sytuacja uległa zmianie.

Młodziutki napastnik ma na koncie występy w kadrach Szkocji U-16 i U-17, a także Anglii U-15, U-16 oraz U-17. W październiku grał dla tej ostatniej i zdaniem brytyjskich dziennikarzy jest on już w pełni zdecydowany na reprezentowanie barw „Synów Albionu”.

Szkoci przekonywali Dembélé do gry w ich koszulce, ale ten dał im do zrozumienia, że woli Anglię. Nie wydaje się, by z biegiem czasu uległo to zmianie.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy