Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak”

Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Toni Juanmartí [Twitter] | AS

Ofensywa Arabii Saudyjskiej po Karima Benzemę ruszyła na dobre. Francuz skłania się ku akceptacji wielkiej oferty płynącej od mistrza kraju, Al-Ittihad. Klub z Dżuddy czeka na ostateczną deklarację - donosi Toni Juanmartí z Relevo.com.

Jeszcze niedawno brano pozostanie Karima Benzemy w Realu Madryt za pewnik. Hiszpańskie media informowały, że jego kontrakt został już nawet automatycznie przedłużony do lata 2024 roku, gdy ten zdobył Złotą Piłkę. „Królewscy”, mimo pojawiających się spekulacji, do tej pory tego nie potwierdzili.

Już ten sam fakt daje sporo do myślenia. Kilka tygodni temu informowano, że Francuz otrzymał wielką ofertę z Arabii Saudyjskiej. Wówczas wydawało się jednak, że to nieodpowiedni moment na egzotyczny ruch.

Obecnie sprawa prezentuje się zgoła inaczej. 35-latek poważnie rozważa przyjęcie tej lukratywnej propozycji, odsuwając się znacznie od drużyny z Madrytu. Wycofanie czołowego strzelca LaLigi zauważają koledzy z szatni i członkowie zarządu.

Toni Juanmartí z Relevo.com donosi, że mistrz Arabii Saudyjskiej, Al-Ittihad, chce pozyskać swoją wielką gwiazdę, decydując się właśnie na Benzemę. Ekipa z Dżuddy jest gotowa spełnić wszystkie prośby pięciokrotnego triumfatora Ligi Mistrzów, o których wspominał w ostatnim czasie.

W drużynie z Mekki miałby zarabiać nieznacznie mniej od Cristiano Ronaldo, występującego w Al-Nassr.

Działacze „Tygrysów” zrobili już wszystko, by przekonać francuskiego snajpera. Teraz czekają na ostateczne „tak”.

Benzema mógłby stworzyć ciekawe trio z N’Golo Kanté i Adamą Traoré, których również łączy się z przeprowadzką do Al-Ittihad. To jednak gwiazda Realu byłaby klejnotem w koronie saudyjskiego mistrza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy