Karol Fila opuści Strasbourg. Transfer w samej końcówce zimowego okna

Karol Fila opuści Strasbourg. Transfer w samej końcówce zimowego okna fot. Adam Starszynski / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L'Équipe

Karol Fila przeniesie się w ostatnich dniach zimowego okna transferowego ze Strasbourga do Zulte Waregem w ramach półrocznego wypożyczenia - poinformowało „L'Équipe”.

Były młodzieżowy reprezentant Polski należał nie tak dawno do grona najbardziej rozchwytywanych piłkarzy występujących w rodzimej Ekstraklasie.

Wychowanek Lechii Gdańsk był najczęściej łączony z zasileniem szeregów jednego z włoskich zespołów. Koniec końców latem 2021 roku wylądował we Francji, gdzie podpisał długoterminowy kontrakt ze Strasbourgiem.

Prawy obrońca wiele sobie obiecywał po dołączeniu do drużyny rywalizującej w Ligue 1, ale do tej pory nie osiągnął jednak poziomu uprawniającego go do bycia ważnym członkiem klubu.

W efekcie Karol Fila może w trwającym sezonie pochwalić się rozegraniem tylko dwóch spotkań dla ekipy ze Stade de la Meinau. Nic też nie wskazywało na to, że w dalszej części rozgrywek otrzymałby więcej szans.

Z tego powodu trwały ostatnio prace nad wypożyczeniem 24-latka. Dziennikarze „L'Équipe” przekonują, że to dojdzie najprawdopodobniej do skutku i nasz defensor dokończy obecne zmagania w Zulte Waregem.

Zespół z Belgii nie zapewni sobie jednocześnie opcji wykupu byłego młodzieżowego reprezentanta Polski i ten wróci latem do Strasbourga, z którym jest związany do połowy 2025 roku.

„Essevee” plasowało się przed rozpoczęciem trwającej kolejki w strefie spadkowej Jupiler Pro League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy