Karol Świderski pokonał dwukrotnie Gabriela Sloninę [WIDEO]

Karol Świderski pokonał dwukrotnie Gabriela Sloninę [WIDEO] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

W nocy z soboty na niedzielę Charlotte FC pokonało Chicago Fire 3:2. Dubletem popisał się Karol Świderski.

Polak w styczniu opuścił Europę i wylądował w Major League Soccer. Jak na razie amerykańskich oraz kanadyjskich boiskach radzi on sobie całkiem nieźle.

25-latek przeciwko Chicago Fire nie tylko strzelił gola kontaktowego, ale i zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Rywalizacja w ramach 32. kolejki amerykańskiej ekstraklasy rozpoczęła się od trafienia Mauricio Pinedy, a po golu Jhona Durána z trzydziestej minuty było już 2:0 dla gospodarzy.

Goście za odrabianie start wzięli się w drugiej połowie zawodów. W 49. minucie piłka trafiła do siatki. Bramka Karola Świderskiego nie została jednak uznana, gdyż w tej samej akcji doszło do przewinienia.

Reprezentant biało-czerwonych na swoje trafienie musiał poczekać około 20 minut. Wówczas atakujący ustawiony tym razem na pozycji ofensywnego pomocnika odebrał podanie po rzucie rożnym i lewą nogą uderzył „pod ladę”.

W 75. minucie było już 2:2, a to za sprawą Nuno Santosa, któremu w sukurs podczas doliczonego czasu przyszedł „Świder”.

Były zawodnik PAOK-u wykazał się dużą przytomnością umysłu w polu karnym przeciwnika. Najpierw w poprzeczkę trafił Orrin McKinze Gaines, a gdy futbolówka trafiła do Polaka i jego uderzenie zostało zatrzymane przez obrońcę, wywiódł on rywali w pole i spróbował jeszcze raz. Tym razem Gabriel Slonina skapitulował.

Charlotte FC wygrało 3:2 i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej Major League Soccer.

[Gole Świderskiego od 2:29 oraz 3:32]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy