Kędziora w Dynamie Kijów

Kędziora w Dynamie Kijów fot. Aleksandra Sieczka
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Przegląd Sportowy

Tomasz Kędziora wkrótce opuści Poznań i przeprowadzi się na wschód.

„Przegląd Sportowy” poinformował, że Dynamo ustaliło wszystkie szczegóły transferu młodzieżowego reprezentanta Polski. Chociaż początkowo spekulowano o kwocie 2,5 miliona euro, Lech otrzyma ostatecznie 1,5 miliona euro. To duża różnica, ale należy pamiętać, że umowa prawego obrońcy wygasała 30 czerwca 2018 roku.

Do finalizacji transakcji dojdzie najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia. Wychowanek „Kolejorza” przebywa bowiem na Krecie, gdzie spędza urlop po występach na Euro U-21. Gdy wróci, uda się na testy medyczne do Kijowa i wówczas podpisze długoterminowy kontrakt z nowym klubem.

23-latek w ostatnich sezonach był filarem Lecha. Łącznie dla poznańskiej ekipy rozegrał 151 spotkań, w których strzelił 10 goli. Sam naciskał na zagraniczny transfer, chcąc zrobić kolejny krok w karierze.

To kolejny piłkarz z Wielkopolski, który w ostatnich latach przenosi się na Ukrainę. Dynamo w 2014 roku z Bułgarskiej ściągało Łukasza Teodorczyka, natomiast ubiegłej zimy Tamása Kádára.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy