Kevin De Bruyne: Złotą Piłkę powinien dostać Robert Lewandowski

Kevin De Bruyne: Złotą Piłkę powinien dostać Robert Lewandowski fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Manchester City

Pomocnik Manchesteru City Kevin De Bruyne wytypował swojego kandydata do zdobycia Złotej Piłki na konferencji prasowej przed meczem z Club Brugge.

W ostatnich tygodniach bardzo dużo mówi się o wyborze najlepszego piłkarza 2021 roku. Po przerwie spowodowanej koronawirusem „France Football” w tym roku ponownie przyzna „Złotą Piłkę”.

Głównymi kandydatami do wygrania plebiscytu są Robert Lewandowski, Lionel Messi, Karim Benzema oraz Jorginho. Na liście znajduje się też między innymi Kevin De Bruyne.

To właśnie Belg postanowił zabrać głos na temat swoich typów, co do końcowego zwycięstwa.

- Jeśli miałbym wybierać, kto zasłużył na nagrodę, to patrzyłbym na ostatnie dwa lata. Gdy o tym myślę, to od razu do głowy przychodzi mi Robert Lewandowski. On przez ostatnie 24 miesiące regularnie trafiał do siatki. To właśnie on byłby zatem moim wyborem - stwierdził na konferencji prasowej przed meczem z Club Brugge ofensywny pomocnik.

Ceremonia, na której wręczona zostanie „Złota Piłka”, zaplanowano na 29 listopada.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy