Keylor Navas przyjął pod swój dach uchodźców z Ukrainy. „Kupił 30 łóżek”

Keylor Navas przyjął pod swój dach uchodźców z Ukrainy. „Kupił 30 łóżek” fot. Luis Alvarado Alvarado / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Keylor Navas zaangażował się w pomoc na rzecz pogrążonej w wojnie z Rosją Ukrainie. Bramkarz Paris Saint-Germain przygarnął 30 Ukraińców - donosi „Sport”.

Polska stała się dla Ukrainy pierwszym przystankiem na drodze do bezpieczeństwa. Część z uciekających mieszkańców zaatakowanych przez wojsko obszarów kraju decyduje się zostać nad Wisłą, reszta podąża dalej. W pomoc angażują się organizacje charytatywne z całej świata, a nierzadko także zwykli ludzie.

Po uchodźców do Krakowa przybyła grupa z Barcelony. Gdy o wszystkim dowiedział się Keylor Navas, postanowił przyjąć pod swój dach 30 Ukraińców.

W tym celu sala kinowa w posiadłości Kostarykanina została przeobrażona w dużą sypialnię z 30 łóżkami. Jakby tego było mało, goście zostali obdarowani nadzwyczajną opieką.

Żona piłkarza zadbała o wyżywienie, a na miejscu uchodźcy mogli pochylić się nad modlitwą. Jako że 35-letni golkiper jest wyznania ewangelickiego, nie było problemu ze zorganizowaniem nabożeństwa.

Navas od połowy 2019 roku gra w Paris Saint-Germain. Wcześniej bronił barw Realu Madryt czy Levante.

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę i mimo usilnych starań zaprowadzenia pokoju, działania zbrojne trwają do dzisiaj.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy