Keylor Navas z komunikatem po pozostaniu w PSG. „Będę nadal ciężko pracować”

Keylor Navas z komunikatem po pozostaniu w PSG. „Będę nadal ciężko pracować” fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Keylor Navas [Instagram]

Keylor Navas nie zdołał wydostać się z Paris Saint-Germain i przynajmniej do zimy pozostanie zawodnikiem francuskiego klubu. Kostarykanin wydał na ten temat stosowne oświadczenie.

Doświadczony bramkarz prezentował się w ubiegłych latach bardzo solidnie w szeregach ekipy z Parc des Princes i dlatego w nagrodę otrzymał w propozycję przedłużenia kontraktu z zespołem do 30 czerwca 2024 roku.

35-letni piłkarz przystał na otrzymaną ofertę, by zaledwie parę miesięcy później ze zdziwieniem przyjąć informację o sprowadzeniu Gianluigiego Donnarummy.

W ubiegłym sezonie obaj światowej klasy golkiperzy dzielili się występami w Paris Saint-Germain. Taki układ nie odpowiadał ani jednemu, ani drugiemu zawodnikowi. Dlatego też reprezentant Kostaryki uznał, że najlepszym rozwiązaniem dla niego będzie opuszczenie tego lata francuskiego klubu.

Aktualny mistrz kraju nie zamierzał za wszelką cenę zatrzymywać Keylora Navasa i wyraził zgodę na rozpoczęcie przez niego poszukiwań nowego pracodawcy.

W ubiegłych tygodniach doświadczonemu bramkarzowi udało się wypracować porozumienie z Napoli. Jego wejście w życie zostało jednak przez stronę włoską uzależnione od rozwiązania umowy przez 35-latka z PSG.

Kostarykanin starał się wypracować zadowalający konsensus z ekipą z Parc des Princes. W międzyczasie drużyna ze Stadio Diego Armando Maradony wycofała się jednak z ustaleń z golkiperem i ten pozostał na lodzie, ponieważ nie miał wystarczająco dużo czasu do znalezienia innego zespołu.

Navas nie czuje się naturalnie usatysfakcjonowany końcowym rezultatem letniego okna transferowego, ale też nie zamierza dalej szukać na siłę drogi ucieczki z Paris Saint-Germain, o czym możemy dowiedzieć się z opublikowanego komunikatu w mediach społecznościowych.

„Po wielkiej letniej niepewności nadszedł dzień, w którym należy podziękować klubom i osobom, które zainteresowały się mną, doceniając moją pracę i karierę.

To duma czuć się tak kochanym, że chcieli na mniej postawić jako na numer jeden.

Czas też poinformować, że będę nadal ciężko pracować w Paryżu, nie tracąc wiary, pomagając zespołowi jak najwięcej, nie poddając się i jak zwykle dając z siebie wszystko każdego dnia. Dziękuję za słowa wsparcia, kontynuujemy walkę ramię w ramię z Bogiem!” - napisał bramkarz.

35-latek dołączył do PSG z Realu Madryt we wrześniu 2019 roku. Od tego czasu wystąpił w 106 meczach francuskiej drużyny, zachowując 49 czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy