Kibic Sunderlandu ukarany za rasizm!

Kibic Sunderlandu ukarany za rasizm!
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Telegraph

Sympatyk Sunderlandu, który w poprzednim sezonie używał rasistowskich gestów w kierunku Romelu Lukaku został ukarany trzyletnim zakazem stadionowym.

Liam Jones - fan Sunderlandu - podczas spotkania swojej ulubionej drużyny, w której to "Czarne Koty" podejmowały West Brom użył rasistowskich gestów w kierunku Romelu Lukaku. Belg celebrował bramkę pod trybuną gospodarzy.

22-letni kibic zaczął wykonywać gesty przypominające tańczącego szympansa, były to odruchy skierowane w kierunku młodego Belga.

Policja bardzo szybko wytropiła podejrzanego. Oprócz zakazu stadionowego niepokorny kibic otrzymał także wyrok - osiemnaście miesięcy w zawieszeniu. Inspektor tamtejszej policji udzielił krótkiego wywiadu na temat tego zdarzenia.

- Rasistowskie zachowania nigdy nie będą tolerowane. Policja będzie badać wszelkie raporty docierające do nas, wiemy jednak że ludzie popierający takowe zachowania są w mniejszości. Chcemy zachęcać każdego, aby nie ignorował rasistowskich zachowań. Każdy może pomóc nam w pozbywaniu się rasizmu - apelował do obywateli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Kucharski przerywa milczenie Kucharski przerywa milczenie Piast Gliwice złożył wniosek o przełożenie meczów [OFICJALNIE] Piast Gliwice złożył wniosek o przełożenie meczów [OFICJALNIE] Tuchel grzmi: Tak zniszczymy piłkarzy! Tuchel grzmi: Tak zniszczymy piłkarzy! OFICJALNIE: Koronawirus w Lechii Gdańsk.  Co z Pucharem Polski?! OFICJALNIE: Koronawirus w Lechii Gdańsk. Co z Pucharem Polski?! Benfica porównana do Barcelony przez piłkarza rywali. Zaskakująca reakcja Jorge Jesúsa Benfica porównana do Barcelony przez piłkarza rywali. Zaskakująca reakcja Jorge Jesúsa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy