Kibice Newcastle United chcą wykupić część akcji klubu

Kibice Newcastle United chcą wykupić część akcji klubu
Redakcja
Redakcja
Źródło: BBC

Grupa kibiców Newcastle chce zebrać pieniądze na zakup części akcji klubu w przypadku jego sprzedaży - informuje BBC Sport.

Od dawna mówi się o potencjalnej sprzedaży Newcastle United. W zeszłym roku bardzo blisko przejęcia klubu był arabski fundusz, kontrolujący aktywa o wartości 320 miliardów funtów, czyli o kilkanaście razy większej wartości niż ten powiązany z Manchesterem City. Kibice „Srok” już wyobrażali sobie największe gwiazdy piłki w ich drużynie, jednak do transakcji po licznych protestach ostatecznie nie doszło.

Obecny właściciel, Mike Ashley, nadal jest gotów sprzedać Newcastle. Kibice klubu założonego w 1892 roku postanowili założyć fundusz, aby móc kupić chociaż część akcji klubu w przypadku zmiany właściciela. Członkowie Newcastle United Supporters Trust proszą o wpłatę dowolnej kwoty. Twierdzą, że plan zabezpieczenia przyszłości klubu układali przez trzy lata.

- Przez dziesięciolecia wmawiano kibicom, że są siłą napędową klubu, ale kiedy podejmowane są ważne decyzje, zawsze jesteśmy pomijani - grzmi prezes NUST.

- To niefortunne, że w piłce nożnej, tak jak w życiu, to pieniądze decydują o głosie. Fundusz zapewni nam wsparcie finansowe, które uczyni nasz głos właściwie słyszanym, gdy klub zostanie ostatecznie sprzedany - dodaje.

Newcastle zajmuje 17. miejsce w tabeli Premier League. Po 30 meczach ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

KACPER SASIAK

Więcej na temat: Newcastle United Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy