Kicker: Ribéry tuż-tuż nowego klubu

Kicker: Ribéry tuż-tuż nowego klubu fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: Kicker

Przygoda Francka Ribéry’ego z Bayernem Monachium powoli dobiega końca. W związku z tym już niedługo powinniśmy poznać przyszłość francuskiego skrzydłowego, kuszonego przez katarskie Al-Sadd.

36-latek po sezonie odejdzie z bawarskiej drużyny, w której występuje nieprzerwanie od 2007 roku. Do tej pory rozegrał w koszulce monachijczyków 420 spotkań, strzelił 122 gole i zanotował 183 asysty. W ostatnim czasie na horyzoncie pojawiły się dwie oferty, obie dość egzotyczne.

Francuz jest bowiem kuszony przez australijskie Western Sydney Wanderers i katarskie Al-Sadd. Okazuje się jednak, że w tej chwili skrzydłowy bardziej skłania się ku wyborze oferty z Półwyspu Arabskiego.

Do akceptacji propozycji lidera tamtejszej ekstraklasy byłego gracza Olympique’u Marsylia namawia Xavi. 39-latek gra w Al-Sadd już od czterech lat, ale niebawem najprawdopodobniej ogłosi decyzję o zakończeniu kariery.

Biorąc pod uwagę obecny sezon, Franck Ribéry ma na swoim koncie 33 występy okraszone pięcioma trafieniami i czterema asystami. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy