Kiedy kończy się letnie okno transferowe?

Kiedy kończy się letnie okno transferowe?
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Zakupowe szaleństwo w gronie czołowych europejskich lig dobiegło końca tylko w Anglii. A jak wygląda sytuacja w pozostałych krajach? Poniżej prezentujemy małą ściągawkę na ostatnie dni letniego okienka transferowego, które większość lig zamyka 2 września.

Drużyny występujące w Premier League oraz Championship miały możliwość dokonywania wzmocnień swoich zespołów za opłatą do 8 sierpnia do godziny 18:00. Od tego momentu mogą jedynie sprzedawać lub wypożyczać swoich zawodników do innych krajów, gdzie letnie okienko transferowe trwa znacznie dłużej.

Przedstawiciele angielskich klubów nie mają naturalnie zakazu zakontraktowania nowych zawodników. Ci formalnie związani z innymi zespołami będą mogli jednak dołączyć do ich drużyn najwcześniej w połowie rozgrywek, kiedy to zostanie otwarte zimowe okienko transferowe. Inaczej wygląda sytuacja z piłkarzami mającymi swoje karty w ręku, którzy mogą w każdej chwili zawrzeć umowę z dowolnym zespołem na świecie.

Okno transferowe - Serbia i Grecja skończą najszybciej. Czesi i Portugalczycy w najlepszej sytuacji

Na zakończeniu zakupowego szaleństwa w Premier League i Championship korzystają pozostałe kraje z liczącym się zespołami na Starym Kontynencie, które nie muszą licytować się z dysponującymi większymi funduszami drużynami z Anglii.

Spośród krajów, mających swoich przedstawicieli w Lidze Mistrzów, najbardziej z dokonywaniem ostatnich korekt w składzie muszą się spieszyć Crvenza zvezda i Olympiakos, ponieważ letnie okienko transferowe w Serbii oraz Grecji zostanie zamknięte 31 sierpnia. 

W najbardziej korzystnej sytuacji pod tym względem znajdują się Portugalczycy oraz Czesi, gdzie Benfica ma czas do 3 września, a Slavia Praga aż do 8 września na dokonanie ostatniego gotówkowego transferu.

Hiszpania, Francja, Niemcy, Włochy i poniedziałkowy deadline

W zdecydowanej większości europejskich krajów letnie okienko transferowe zostanie zamknięte 2 września. Najszybciej dojdzie do tego w Austrii oraz Niemczech, gdzie zakontraktowanie zawodników za opłatą będzie możliwe do godziny 18:00. Nieco więcej czasu będą mieli na to Włosi - do godziny 20:00. Z kolei Hiszpanie oraz Francuzi mają czas na dopięcie ostatnich formalności do północy. Podobnie sytuacja wygląda w Polsce.

Warto także nadmienić, że normalnie koniec okresu transferowego przypadałby na 31 sierpnia, ale w razie wypadania tego dnia na dzień nieroboczy, przekłada się go na pierwszy dzień roboczy po wspomnianej dacie. W 2019 roku 31 sierpnia to sobota, więc w ten sposób powstała data krańcowa - 2 września.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy